Koska oon ihan blondi jalkapalloasioissa pyydään täältä apua....
Ajattelin järjestä miehelleni synttäriyllätyksen. Mitä peleja ois mahdollista katsoa Lontoossa 21.-24.3. mistä niistä saisi tietoa (lippujen hinnat, paikkatiedot jne)?
Miehet auttakaaa
3
545
Vastaukset
- Kulmalippu
Ainut Lontoossa pelattava Valioliigaottelu tuona ajankohtana on West Ham - Wolverhampton (tiistaina 23.3.). Tuskin mikään loisto-ottelu, mutta toisaalta lippuja varmasti saatavilla ja suht. huokeaan hintaankin. Alasarjapeleistä ei tietoa.
Todellinen yllätys olisi, jos onnistuisit hankkimaan liput sunnuntaina 21.3. pelattavaan Manchester United - Liverpool huippupeliin. Vaatisi tosin melkoisia puhelahjoja ja reilun tukun rahaa, sillä liput lienevät jo loppuunmyytyjä.. ;)
Koska tämä klassikko pelataan mainitsemanasi ajankohtana, voisit vaihtoehtoisesti viedä miehesi johonkin tunnelmalliseen pubiin seuraamaan ottelua TV:sta.- aaaaaaaaaaa..
))))))
- avulias aatu
Tietoa ottelusta sekä lipunhankintaohjeet löytyy täältä:
http://www.whufc.com/articles/20090501/h-v-wolverhampton-wanderers_2236896_1872834
Liput on jo myynnissä, sivulta löytyy linkki West Hamin online-kauppaan. Ostos vaatii rekisteröitymisen sivuille sekä luottokortin. Hinnat pyörii sijainnista riippuen 35-63 punnan tienoilla.
Alasarjojen otteluista tuona ajankohtana pelataan Lontoossa seuraavat matsit:
Queen's Park Rangers vs Derby (Championship eli ykkösdivari)
Charlton vs Gillingham (League 1 eli entinen kakkosdivari)
Leyton Orient vs Huddersfield (League 1)
Luulisi, että jokaiseen noista matsista on liput helposti saatavilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2452290Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151521Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141426Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711285Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t221004Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist177891Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19826- 75772
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.58755Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101745