Mihinkäs pubiin sitä kannattaisi suunnata tukholman keskustassa kun siljalta tulee metrolla keskustaan? Olen kuullut, että tukholmassa pubikulttuuri ei ole niin runsasta kuin helsingissä. Vinkkejä? Ja tosiaan saisihan se olla auki jo aamupäivästä lähtien, sillä laivastahan lähdetään jo aamulla ulos ja pitää palata jo iltapäivällä.
Keskustassa pubia?
Ett öl, tack
1
434
Vastaukset
- Tukholman matkaaja
Itse otan ensimmäisen olueni yleensä Östermalms Saluhall'ssa lounaan kanssa. Hallissa on useita erihintaisia hyvää kalaa myyviä ravintoloita. Joskus otan jopa snapsin kyytipojaksi. Tämä ei taida kuitenkaan olla juuri se, mitä te olette hakemassa. ;)
http://www.ostermalmshallen.se/
Söderissä on ehkä enemmän kaipaamaanne menoa. Tunnelbanalla Slussenille asti ja siitä ylös mäkeen Söderiin Götgatanille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4073024SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781999Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1171727- 1401572
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121012Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2681003- 40874