Ajattelin uskaltautua ensi lomalla hamamiin (kylpylään) ei-turistialueelle. Olen nainen ja menisin tietenkin naistenpäivänä. Mutta mitä kaikkea sinne tulee ottaa mukaan pyyhkeen ja shampoon ja saippuan lisäksi? Paljonko käynti maksaa yleensä, entä jos pyytää kylvettäjää raaputtamaan koko vartalon sillä karhealla käsineellä? Kertokaa ihan yleistä miten hamamissa käyttäydytään :) Kiitos.
Hammam-vinkkejä!
1
506
Vastaukset
- soussessa
Jos lomailet Soussessa niin suosittelen Anti-Stress hammamia pari kilometriä keskustasta. Aivan sunnuntai markkinoiden lähellä. Omistajapariskunnan rouva on tanskalainen ja heillä on tosi kauniit ja viihtyisät tilat sekä hyvä palvelu. On vähän kalliimpi kuin muut paikalliset saunat mutta on siis ihan paikallisasutusalueella ja heillä käy paljon paikallisia.
Multa saa paikan puhelinnumeron ja tarkemman osoitteen, jos on oikeasti menossa ja laittaa sähköpostiosoitteen mihin sen lähettää.
Oma pesukinnas, pyyhe ja pesuaineet mukaan. Muistettavaa on, ettei hammamissa kylvetä kokonaan alasti. Parasta olisi peittää rintojen ja polvien välinen alue pyyhkeellä tai vaikka alusmekolla tms. Tietenkin pesuhuoneessa sitten riisutaan enemmän kun ollaan pesijän kanssa kahdestaan mutta ei silloinkaan alushousuja pois.
Hinnat perustuu sen mukaan mitä kaikia hoitoja otat. 7 dinaarista 70 dinaariin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088