millainen kaupunki vauvan kanssa?mistä edullisimmat suorat lennot?aluesuosituksia hotellille vauvan kanssa?
vauva 10kk
5
477
Vastaukset
- bona vai tutteli
Ompahan tuolla syntynytkin ja asustellut muutama vauva, eli eiköhän siellä vielä yksi parjää. Vauvalle on kai ihan sama missä asustaa, riippuu varmaan siitä mitä itse haluat.
Sataman lähellä on ainakin paljon hyviä yökerhoja.- hellurei19791
ei se nyt ihan niinkään ole koska vauva on 10kk eli ei mikään ihan pieni, joten olisi mukava rattailla käyskennellä joten ajattelin miten liikkuminen rattailla ko.kaupungissa sujuu, onko välimatkat pitkiä yms. onko kivoja nähtävyyksiä jotka olisi mukavia vauvankin kanssa nähdä. ja alue tietty sellainen joka mahd.rauhallinen ja lähellä nähtävyyksiä yms. mutta ei ole pakko vastata kun näköjään eka vastaaja ei osaa asiallista vastausta tehdä..ei näitä huvikseen kysytä.
- bcn:ssa
hellurei19791 kirjoitti:
ei se nyt ihan niinkään ole koska vauva on 10kk eli ei mikään ihan pieni, joten olisi mukava rattailla käyskennellä joten ajattelin miten liikkuminen rattailla ko.kaupungissa sujuu, onko välimatkat pitkiä yms. onko kivoja nähtävyyksiä jotka olisi mukavia vauvankin kanssa nähdä. ja alue tietty sellainen joka mahd.rauhallinen ja lähellä nähtävyyksiä yms. mutta ei ole pakko vastata kun näköjään eka vastaaja ei osaa asiallista vastausta tehdä..ei näitä huvikseen kysytä.
Kysymyksen lähettäjälle tiedoksi että varaudu vaan typeriin vastauksiin.Näitä riittää pilvin pimein.Viitsivätkin edes vaivautua lähettämään näitä idioottimaisia vastauksia.Itse en valitettavasti oikein osaa auttaa,kun ei ole kokemuksia,pienen lapsen kanssa matkaamisesta Barcelonassa.Uskoisin kuitenkin että kyllä siellä lapsen kanssa pärjää ihan hyvin.Ovathan Espanjalaiset lapsirakasta väkeä.Ei muuta kun sinne vaan.Oikein hyvää matkaa teille.
- Barcelonalainenainen
Heippa,
Barcelonassa monet bussit on varustettu rampeilla jos tarvii niita vaunuja varten, busseissa on myos omat "kolot" mihin voi parkkeerata vaunut matkan ajaksi. Useimmilla metro asemilla on hissit, mutta ei kaikilla eli se voi olla vahan hankalaa vaunuilla. Muuten ihan ok varmasti, ei mukulakivea haitaksi (kuten esim Roomassa). Kylla taalla vauvan/rattaiden kanssa parjaa :)
Hotellista sen verran etta, ala ainakaan mene Ramblan lahelle tai Gotico/Raval alueelle. Ehka Eixample vois olla rauhallisempi.
Lennoista en osaa sanoa, Finnair taitaa olla ainoa jolla on suorat lennot tanne (ja ehka Blue1?).
- ***
chezairlines.com, sielta ite tanaan loysin halvimmat lennot, kun pitaisi tulla suomessa kaymaan :)
oon samaa mielta edellisen vastaajan kanssa, eixample voisi olla hyva alue. Valimatkoista sen verran, etta jos vaan itse nautit kavelysta, niin taalla on niin lyhet valimatkat, etta kavelemalla paasee mihin vaan ja julkinen liikenne taalla toimii hyvin. Hmm.. en osaa sanoa etta mitka on erityisen kivoja paikkoja pikkusen kanssa, mutta etenkin jos tuutte nyt kevaalla, niin esim. evaiden kanssa park guelliin :) ja ciutadella puistossa on usein paljon lapsiperheita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1029629Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554702Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92431Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.02130Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051652- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota571391Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.511387Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441306