Eli haluaisin oppia tekemää kunnon temppuja twineillä mutta ei oikeen ketään tuttua opettamaan joten kysyn että onko jotain sivua jossa kunnon ohjeet temppuihin ja mieluusti vielä videon kanssa. Osaan jo tehdä 180 ja mennä pressin päällä sivuttain ja ja eteenpäin ihan kunnolla osaan hypätä isoista hyndeistä mutta kun vielä saisi temppun tehtyä. Eli mistä kannattaa aloittaa kun olen menossa talvilomalla ylläkselle.
Twintop temppuilua?
temppuilija
3457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mäki meen ylläkselle ;) kannattaa alottaa gräbeistä ja pikkuhiljaa opettelet vetää jotai grab 180 ja sit opettelet vaikka 360 ja sit grab360 jne... jos myös osaat ja uskallat niin voit opetella esim bäckflipin johki puuterikasaan ekana ja sit parkissa ;) voit myös opetella hyppäämään jossain vaiheessa hyppäämään pressiin 250astetta tai pressistä ulos 250asteella..
mitä ok gräpit
tarkotat kai mitä on gräbit? gräbi on temppu jossa otetaan kädellä tai käsillä jostain kohtaa suksia kiinni ilmassa... tässä esimerkki: http://www.youtube.com/watch?v=FBcEnun5sTg