Suunnittelemme matkaa Teneriffalle lokakuun lopussa. Millainen sää siellä on silloin? Onko vesipuistoja, millaisia? Onko auton vuokraus järkevää ja turvallista? Kertokaa kaikkia kokemuksia, myös hotelleista. Kiitos!
Vastaukset 3
- yes.yes,....
osaa sanoa, ollaan rouvan kanssa kahdesti oltu Teneriffalla,mutta talvella helmikuussa-Auton vuokraamisessa ei ongelmaa, se onnistuu ihan itse vuokraamalla tai opas hoitaa, niin auto tulee vaikka sovitusti hotellin ja se haetaankin sieltä.Kannattaa ajella saari ympäri,katsottavaa riittää.Hyvää lomaa. jk. ne hotellit missä me olemme olleet kahdella reissulla,viime talvena viimeksi, ihan ok. apartementoja,siis hellat,jääkaapit jne.
- canaryman
Varmasti riittävän lämmintä, oltiin kerran marraskuun puolivälissä ja joka päivä oli yli 25 astetta. Americaksessa on ainakin vesipuisto. Hotelli missä olimme oli siisti ja sopivan rauhallinen sekä hyvät altaat.
Se oli oasis golf resort eli blue star oasis. - g
Americasiin on vähän aikaa sitten (olikos viime vuonna?) avattu Siam Park, tosi kiva vesipuisto. googlettamalla siam park löytyy tietoa ja kuvia. Auton vuokraus on ok. Ollaan monta kertaa vuokrattu auto.
Fanaben alue on uudehko, siisti ja rauhallinen. Sieltä löytyy myös paikallisten käyttämä hyvä ruokakauppa ja ostoskeskus ylempänä, mutta ihan kävelymatkan päässä hotelleilta.
Nyt ei ennätä enempää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52895
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92858Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15766Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3730Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1594- 70587
- 63585
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184559- 56551
- 70533