Löytyykö Kuopiosta mistään kaupasta pellavanarua noin 1mm - 2mm, pieneltä paikkakunnalta eikä vähän isommaltakaan tuota 38 0000 vuotta vanhaan keksintöä ei löydy.
Kun ei viitsisi netistä tilata kun tarve on suhteellisen pieni.
pellava narua joo
ei muovia
4
447
Vastaukset
- Verhoilija ss
Etsin paikkakuntasi lähin Verhoiluliike ja osta sieltä istuin tai selkäsitomalankaa tarvitsemasi määrä, joka on pellavaa!
- kysymässä
....jossain verhoiluliikkeessä, ne monasti myyvät myös "ulos".
- sipuuli23
kannattaa purjelankaa, se voi myös olla pellavaa tai juuttia, josko se kävisi? Sitomalangat taitavat olla liian paksuja?
- ryöstetty
jep sain ostettu pätkän eräästä liikkeestä (entinen verhoilija vissiin), täytyy sanoa että jos olisin ostanut täyden kerän netistä ja myynyt kerän samalla hinnalla kun pätkän sain ,niin lähtisin tästä ostamaan uutta autoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705685Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694327Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm584080Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713