Sinkkiarkuissa takaisin kotiin

Kaksi nuorta ruotsalaispoikaa on ammuttu Afganistanissa.
Suomalaissotilaat ovat samassa vaarassa siellä.
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun lähdetään sotatoimialueelle ja asestettuina, niin on todennäköistä että tulee kuolleita.
Ei luulisi kenenkään kuvittelevan muuta.
On vain ajan kysymys se Suomen kohdalla.
Olen niin harmistunut ja suoraan sanoen vihainen, miksi Suomi on siellä mukana.
Onko romanttinen kuva sodasta. Itse sodan ja evakon lapsena kokeneena, en sitä soisi kenellekään.

Äänestä
  • sinne lähteä, vapaaehtoista se on ja aika hyvin palkattuakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruotsissa kirjoitti:

Kaksi nuorta ruotsalaispoikaa on ammuttu Afganistanissa.
Suomalaissotilaat ovat samassa vaarassa siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu