Saako joku teistä itkemään herkästi silloin, kun kirjoitatte joitain sellaisia tarinoita, jotka ovat koskettavia ja onnellisia loppuja? Minulle käy aika herkästi ja yritän pidättää kyyneleitä tehdäkseen novelleja ja kuvankäsittelyjä yhteydessä (kamalaa kun olen nuori mies).
Vastaukset 3
- Cocoal
Musta toi on aika kadehdittavaa. Haluisin itse pystyä eläytymään noin hyvin. :)
Useimmiten itken, kun kirjoittelen päiväkirjaan, mutta koska kirjoitan melkein ainoastaan päiväkirjaan, en osaa sanoa minkä aiheen takia yleisimmin itken. Sen verran muistan, että vaikka novelleja kirjoitellessa tulee yleensä olotila iloinen/surullinen tapahtumien mukaan ja on hankala jättää kesken ja tulla takaisin "oikeaan" maailmaan.
- NiinMoniNiinHarva
liian usein. Tuntuu kuin sydän pakahtuis ja kaikki vaan jumittais, kun alkaa verrata sitä tekstiä minkä vuodattaa, toivoen sen muuttuvan vielä omaks elämäks, eikä niin tuu tapahtuu.
Kirjoitan paljon sellaista missä on ns. huono loppu, sen vuoksi että elämässäni on ollut paljon huonoa ja haluan muistaa kaiken näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20639
- 53598
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit45577- 46569
- 76556
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177496