Vaatimuksena olis että hinta on siedettävä ja tehoja riittää myös parin kolmen vuoden päästä ettei heti tarvii uusii, kenties myös pelaamiseen... olisko näistä mihinkään? muita ehdotuksia? Toi hintaluokka on ehdoton max :)
http://www.kannettavatietokone.fi/tuotteet/LX.PH602.155.html
http://www.kannettavatietokone.fi/tuotteet/VFY:P3560MRDG2NX.html
http://www.kannettavatietokone.fi/tuotteet/LX.PH602.155.html
http://www.kannettavatietokone.fi/tuotteet/VFY:P3560MRDG2NX.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
leluja
http://www.multitronic.fi/index.php?prod=NSL56MS
Ei myöskään kannata neuvoa aloittelijaa, jos ei tiedä itsekään yhtään mistä puhuu... Tuossa Lenovossa on Intelin integroitu GMA X4500 -näytönohjain, joka ei sovellu pelaamiseen alkuunkaan. Kyseinen kone ei siis vastaa aloittajan tarpeita.
Noista kahdesta avauspostissa olleesta vaihtoehdosta voi melkeinpä ulkonäön perusteella valita itselleen mieluisemman. Teknisestihän noissa ei ole mitään merkittäviä eroja. Fujitsussa hieman isompi kovalevy ja Bluetooth, mutta muuten "samasta puusta veistetty" nuo koneet. Henkilökohtaisesti arvostan Aceria valmistajana yli Fujitsun, mutta ei kai noissa laadullisestikaan mitään suuria eroja ole. Molemmat on kuluttajapuolen koneita, eli paiskottavaksi noista ei sitten ole, vaan lähinnä pöytäkoneen korvikkeeksi mielellään.
Linkkis ei toiminut...
No ei varmaan kun ovat vuoden vanhoja. Haitanneeko tuo mittäääää....
Tärkeimmät ominaisuudet ovat akkukesto ja fyysinen kestävyys.Tehoa kannattaa vaatia ainoastaan pöytäkoneelta,joka tietenkin myös löytyy jokaisen kannettavan omistajalta.
Lisäksi kannettavan koneen järjellinen koko on 12,1"-14".Myös HDMI-liitäntä on nykyään ehdoton vaatimus.