panelointiin naulain

öööööööäääää

elikä etsitään akkukäyttöistä naulainta
verkkovirtaa ei ole

4

1484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyokalunetti
    • ostinjasain

      melko hintava kylläkin, paitsi jos ostaa käytettynä, vaikka ebaystä

    • eemelivaahteramäki

      sencolla on jo pitkään ollut pikkunupeille akkunaulain, vanhaa versiota en panelointiin käyttäisi, sen hitauden takia mutta yhtä putkiremppakohdetta listoittaessani pidin ihan mukavana työkaluna uusi versio on ilmeisesti hieman nopeampi toimissaan... paslodet toimivatmyös sikäli että ovat hieman hitaita, niitä saa 1,2 listanaulalle ja 1,8 "panelinaulalle... sisäoloissa ihan kelpoja, mitä nyt hieman painavia. 1,8 naulalle olen myös käytellyt joskus dewaltin akkupyssyä, jonka rankkaan toistaiseksi parhaimmaksi, painavahko mohlo siinä samassa missä pasloodetkin mutta nopea; ei tarvi odotella jousen kiristymistä kuin sencossa ja sen saa napista "tökkimis" tilaan eli voi paukuttaa kuin painepyssyllä konsanaan. suurimpana etuna paslodeen on se ettei tarvi sisätiloissa haistella kaasua eikä pauku korvan juuressa ollenkaan niin läänekkäästi.

      "uudenmallin" lista-paslodeihin en ole vielä törmännyt, mutta sikäli että runkonaulain im90 on jo helvetin hyvä niin tuskin nuo vanhaamallia paskempia ovat.

      sencolta pitäisi tulla uusi fusion sarja tässä vuoden alkupuolella ainakin jenkeissä myyntiin eli ilmakehän typellä ja akulla impussi meisingillä toimivat ja youtuben esittelyvideossa ainakin ukko tökki kuin letkupyssyllä konsanaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      188
      4267
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      124
      3667
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      260
      3123
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      9
      1781
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      179
      1477
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1325
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1218
    8. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      100
      1058
    9. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      67
      1055
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      90
      894
    Aihe