Torreviejassa oli taas upeet karnevaalit, tässä kuvalinkki. http://picasaweb.google.com/jouni.lahetkangas/CarnevaalitTorrevieja?feat=directlink
Karnevaalit
5
560
Vastaukset
- 23-v
Kiitos!
Steputtavat näköjään takakortteleissa.
Pahus kun siellä on tuohon aikaan kylmää.
Varsinkin tänä talvena.- jtlgs
ei kuule ihan takakortteleissa, aivan tuossa Ramon Galludilla.
Missähän täällä on niin kylmä? Mielestäni jos vertaa Takahikiään niin aikas lämmin 13C - 20C Meikäläiselle riittää nämä lämmöt hyvin, entisessä kotimaassa yleensä - 15C - 30C samaan aikaan, joten se siitä. - 23-v
jtlgs kirjoitti:
ei kuule ihan takakortteleissa, aivan tuossa Ramon Galludilla.
Missähän täällä on niin kylmä? Mielestäni jos vertaa Takahikiään niin aikas lämmin 13C - 20C Meikäläiselle riittää nämä lämmöt hyvin, entisessä kotimaassa yleensä - 15C - 30C samaan aikaan, joten se siitä.Meiltä, Paseo Maritimo Juan Aparicio´lta Calle Zoaa pitkin katsottuna Ramon Callud on takakortteleissa.
Sinulla on optimistinen lämpömittari edullisessa paikassa.
Olemme olleet siellä muutaman vuodenvaihteen mutta koskaan aikaisemmin ei ole ollut yhtä kylmää kuin nyt, alkaen jo joulukuun alkupuolelta.
Muutaman kerran, paikallisen metkun mukaan, yölämpö pakkasen puolella.
Käytännössä rakenteet tasaavat lämpötilaa.
Tarkistin juuri Torreviejan "pekka poudan" tämän päivän ennusteen:
- puolipilvistä
- päivällä 10 astetta
- yöllä 2 astetta
Kyllä kämppä vaatii lisälämpöä ja kaikissa tietämissäni asunnoissa on kylpyhuone, huolimatta infrapuna- tai sähköpuhallinlämmittimista, asunnon kylmin paikka. Ei ikkunasta auringon lämpöä.
Vaihetteksi voisi olla objektiivinen (rumasti sanottuna, rehellinen). - jtlgs
23-v kirjoitti:
Meiltä, Paseo Maritimo Juan Aparicio´lta Calle Zoaa pitkin katsottuna Ramon Callud on takakortteleissa.
Sinulla on optimistinen lämpömittari edullisessa paikassa.
Olemme olleet siellä muutaman vuodenvaihteen mutta koskaan aikaisemmin ei ole ollut yhtä kylmää kuin nyt, alkaen jo joulukuun alkupuolelta.
Muutaman kerran, paikallisen metkun mukaan, yölämpö pakkasen puolella.
Käytännössä rakenteet tasaavat lämpötilaa.
Tarkistin juuri Torreviejan "pekka poudan" tämän päivän ennusteen:
- puolipilvistä
- päivällä 10 astetta
- yöllä 2 astetta
Kyllä kämppä vaatii lisälämpöä ja kaikissa tietämissäni asunnoissa on kylpyhuone, huolimatta infrapuna- tai sähköpuhallinlämmittimista, asunnon kylmin paikka. Ei ikkunasta auringon lämpöä.
Vaihetteksi voisi olla objektiivinen (rumasti sanottuna, rehellinen).ole ollu yhtenäkään yönä alle 6C ja kannattaa tarkistaa sää tiedot paikallisilta " Pekoilta" Nyt on parina päivänä satanu, mutta lämpöä tälläkin hetkellä 10C, sisällä 20C. Kävin tuossa iltasella Mercadonassa kävellen, ei ollu ollenkaan kylmä vaikka tihkua ilmassa. Ramon Gallud on kyllä aivan keskustassa, voit tarkistaa kartasta.
- 23-v
jtlgs kirjoitti:
ole ollu yhtenäkään yönä alle 6C ja kannattaa tarkistaa sää tiedot paikallisilta " Pekoilta" Nyt on parina päivänä satanu, mutta lämpöä tälläkin hetkellä 10C, sisällä 20C. Kävin tuossa iltasella Mercadonassa kävellen, ei ollu ollenkaan kylmä vaikka tihkua ilmassa. Ramon Gallud on kyllä aivan keskustassa, voit tarkistaa kartasta.
Näkökulman ensimmäinen virke!
Siitä pitäisi näkökulmani aueta!
Olemme olleet siellä muutaman vuodenvaihteen ja yhden helmikuun.
Kylmää on.
Seuraan koneellani olevaa Torreviejan oman metkun antamia tietoja ja ennusteita.
Kotimittarin näyttö saattaa poiketa virallisen aseman tiedoista.
Rannasta, Paseo Juan Apariciolta käsin on tullut tuo R-C ylitetyksi 23:n vuoden aikana useammankin kerran.
Meiltä katsoen se on takakortteleissa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410