Maaliskuussa olisi tarkoitus lähteä Boa Vistalle Riu Karamboa hotelliin ja muutama kysymys askarruttaa.
Eli pelaako siellä Elisan tai Saunalahden kännykkäliittymät?
Onko siellä ollut nyt viimeaikoina hyttysiä ? Koska matkassa on sellainen henkilö joka löytää aina ja joka paikasta hyttyset tai oikeammin hyttyset löytää hänet, niin olisi mukava tietää pitääkö varautua useamman pullon voimalla niitä vastaan.
Onko hotellissa ollut venäläisturisteja? Niihin on tullut reissuilla törmättyä ja aika useasti niistä on hieman huonoja kokemuksia.
Boa Vista Riu Karamboa
3
1490
Vastaukset
- dtyjs w hw j
hyttysiä löytyy vasta illalla jos tuuli tyyntyy muuten ei näkynyt. ja venakkoja on joka paikassa, mutta eivät ainakaan meidän lomaa häirinneet. tulimme ko. paikasta tammikuun lopussa.
itselläni on soneran liittymä ja se ainakin toimi.
sieltä voi ostaa paikallisen operaattorin kortteja ns. prepaid. - ristoeireipas
Tammikuun alun tilanne:
Elisasta tai Saunalahdesta ei taida olla väliä, sinun on kuitenkin valittava paikallinen operaattori. Minulle niitä tarjoiltiin kaksi eri toimijaa, listassa ylempänä ollut pelitti hyvin. Varmaan saat oman operaattorisi nettisivuilta vinkkejä mahdollisesta yhteistyökumppanista.
Hyttysiä ei näkynyt eikä kuulunut. Alue on vielä suhteellisen avoin ja joka tapauksessa niin tuulinen että ei taida olla hyttysillä kivaa. Ainoat pullot olivat taxfreen konjakkipulloja.
Ihmisten kansallisuudestahan ei aina tiedä mutta en tunnistanut yhtään venäjänkielistä sanaa eikä kekenkään näkemäni vieraan käytöskään viitannut sinne suuntaan. Ehkä he eivät ole vielä paikkaa löytäneet. - M500
oltiin ko. hotellissa, mutta venäläiset ei häirinneet ainakaan sillon.
Minulla on telefinland ja miehellä sonera. Hotellialueella molemmat toimi miten sattuu. Viestit ei välittyny kertaakaan meidän välillämme, mutta usein saattiin soitettua toisillemme, välillä ei ollut kenttää. Kotiin soiteltiin ja puhelimiin vastattiin. Eli puhelimet toimii satunnaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2512541Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151581Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141489Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3741334Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161221Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t251147Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist180974Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19876- 75833
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62831