Riston pidätys

HYVÄ SUOMI

Tienauksella on mitä ihmeellisimpiä selostuksia Risto muka vapaaehtoisesta ilmoittautumisesta ja vaimon osuudesta siihen.

Satuin olemaan itse paikalla, kun Immigration tuli baariin ja vei miehen mennessään.
Paikallinen "economic and tecnologic-poliisi pidätti myös Riston vaimon, jonka hallusta löydettiin yli 3 miljoonaa dollaria ja suljettiin 12 luottokorttitiliä, jossa oli etukäteen maksettu limiittiä yli 300.000,-
Eräät Itävaltalaiset ja Venäläiset ovat ainoat, jotka ovat vaatineet takavarikkoon Riston ja vaimon ja erään vaimon sukulaisen tilejä.

Ristoa pidettiin valossa ja nälässä kolme päivää, joten kunto sen mukainen, mutta onneksi pääsi Suomen turvallisten viranomaisten huomaan KRP:n ponnekkaan toimimen ansiosta. Ei taida Timolta eikä Ristolta enää tulla tuota "viranomaisrikollis"-juttua, kun onnellisina pääsevät täällä syömään mummonmuusia ja ansaitsevat vielä "TEKEMÄTTÄ MITÄÄN" vangin päivärahaa kumuloitumaan.

3

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suuri Johtajamme

      vähän eri arvossa nämä pidätetyt. Mutta ei aikaakaan, kun EOK nimi muuttuu MOK:ksi eli Maailman Oikeusturvan Keskusliittovaltioksi, jossa Kim Il Juntunen on "Rakastettu Presidentti". Niin alkaa myös Kiinan viranomaisrikolliset pelkäämään, mitä tehdä kun tämä MAAILMAN OIKEUSTURVANAHKALIIVIT tekevät RP-tuomioita (RP=RötösPitkänen).

      Minulle muuten kerrottiin ja vahvistettiin, että Jammu-setä on vapaa kaikista syytteistä, kun on tuomionsa jo kärsinyt eli ns. puhdas mies-Timon kanssa suunnittelevat (kuulemma) uuden MP-klubin (MP=Maailman Pedofiilit). Hyvä EEOOK, SEON EEOOKK,VAHVA EEOOKKOO. Oho. Nappi lensi Pedersenin otsaan takarivissä.

    • 1=3

      Ristohan itse kehui sellioloja, vai oliko se vain Riston ruumis jota pidettiin valossa ja nälässä? Onpa lahjakorttihomman tuottanut jos poliisin mukaan Risto lunasti Capitasta vähän päälle millin ja nyt se oli kumuloitunut yli tuplaksi. Vai lieneekö Risto tehnyt viraabelihommia joulupukkina Pattayalla? Ristohan on pokerimiehiä joten onhan hän voinut pokerissakin rahansa kumuloida, keiltähän polliisimiehiltä Risto voisi käydä rahojaan kyselemässä vapauduttuaan? Ai niin pokeri on kiellettyä Thaimaassa;)

      • Mr Toppila

        Tästä päästäänkin mukavasti keskusteluun lahjakorteista ja varjopyramideista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      125
      1468
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      47
      1359
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      65
      1063
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      86
      862
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      825
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      80
      766
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      723
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      665
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      656
    Aihe