Wien ja iltaelämä

hei
mitä voisi tehdä Wienissä perjantai-iltana 21.5.2010? Edellisenä iltana olisi Kissin konsertti mutta sinne emme pääse, mutta perjantaina olisi kiva käydä vaikka jossain kivassa knaipessa tms. Oopperaan tai operettiin emme halua, jotain vähemmän muodollista

3

1441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri käynyt

      Wienin yöelämä on keskittynyt Seitenstettengassen-suunnalle. Metroasema Schweden ja ratikalla 2 ja 1 pääsee sille alueelle.

    • *Minna*

      http://events.wien.info/english/EventSearch.htm

      koita kahtoa tuolta jos vaikka löytyis jotain kivaa.

      Wienissä kaikki paikat on kaukana toisistaan. Mutta julkiset kulkuneuvot ovat ERITTÄIN hyviä. Ne vaan ei kulje 24-5 välisenä aikana.. Paitsi jotkin bussit..

      Kävin itse katsomassa näytöksen Marionette theaterissa. oli ihan ok, mutta ei oo saksan kieli ihan hanskassa, ni meni ehkä vähän ohi.

      Wienissä ei myöskään oo kivoja baareja. Ainakin kakki ne joissa olen käyny on ollu pieniä, täynnä ihmisiä ja tupakansavua. Musiikki on yleensä radio-tyyppistä poppia eli jonkunlaista tanssimusiikkia englannin ja saksan kielistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4217
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3465
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      36
      3051
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2568
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2207
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1959
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1949
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1817
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      394
      1516
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1318
    Aihe