Kiinnostaisiko lähteä äkkilähdöllä, ja kohteena Thaimaa.
Ajankohta 5-8.3 ja mielellään kahdeksi viikoksi. Matkoja kun tuntuu olevan tarjolla samaan hintaan kuin pelkät lennot olisivat.
Olen nelkyt ja oikein hyvin juttuun tulen erilaisten ihmisten kanssa, vaikka eihän meidän tarvitse kummemmin yhdessäkään olla.
Jos yhtään matka mielessä, lähde ihmeessä mukaan!
Ajankohta 5-8.3 ja mielellään kahdeksi viikoksi. Matkoja kun tuntuu olevan tarjolla samaan hintaan kuin pelkät lennot olisivat.
Olen nelkyt ja oikein hyvin juttuun tulen erilaisten ihmisten kanssa, vaikka eihän meidän tarvitse kummemmin yhdessäkään olla.
Jos yhtään matka mielessä, lähde ihmeessä mukaan!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itselläni ois loma 8.-21.3 ja Thaimaa kiinnostaisi kohteena myös. Pariksi viikoksi olisi tarkoitus lähteä. Meinasitko reppureissausta vai rantalomaa?!
Molemmat hyviä vaihtoehtoja ja hyvin myös toimii yhdistettynä. Olen enemmän reppureissaaja, mutta
nyt matkaisin mahdollisimman rennolla otteella. Olen kyllä katellut sekä pelkkien lentojen hintoja, että
noita äkkilähtöjen pakettimatkoja-hinnoiltaan aika samoihin menevät.
Niin tai näin, ilman muuta seutuja täytyy vähän kierrelläkin, mutta ei hiki hatussa:)
Itse katselin myös eri toimistojen lomatarjontavaihtoehtoja. Ovat tosin nyt vielä hintavia. Halvimmalla pääsisi äkkilähtö-lähdöllä. Hotelli on sitten arvoitus. Tosin jos lähtee heittämään johonkin parin päivän reissun pariin otteeseen, niin ei hotellilla niin väliäkään. Olen aktiivilomailija, mutta pidän myös rannalla ja altaalla lekottelusta. Se vasta on lomaa, kun ei mitään tarvi tehdä jos ei halua :D Varsinainen reppureissaaja en ole, vaikkakin on tapana aina lomalla piipahdella lähialueiden/kaupunkien nähtävyyksiä ja paikkoja katsastamassa.
No eipä väliä millainen hotelli on, siellä en juurikaan aikaani vietä. Oletko seurannut äkkilähtöjen hintoja, alle tonnin saa, myös alle 900 ja tietysti varattava aika nopeesti jos meinaa ennättää.
Goalle tuntuu pääsevän vielä halvemmalla!
Siis jos reissu vielä innostaa ja seura..
odottelen ensi viikkoon, jos saisi vielä Thaimaahan halvan lähdön. Edelleen olen lähdössä ja kahdeksi viikoksi olisi tarkoitus :D