Puuttuvat sähköpostikansiot

Suomi24toimitus

Sähköpostien siirto uuteen palveluun jatkuu vielä, jonka takia sähköpostikansiosi eivät välttämättä näy heti ja saatat nähdä virheilmoituksen "Määritettyyn postipalvelimeen ei saatu yhteyttä. Tarkista tilin asetukset." Jos näet tämän virheilmoituksen kannattaa kirjautua ulos ja uudelleen sisään palveluun aikaisintaan 15 minuutin kuluttua.

Kansioidesi siirto alkaa, kun kirjaudut sisään ensimmäistä kertaa uuteen palveluun. Siirto kestää postitilin koosta riippuen viidestätoista minuutista muutamaan tuntiin. Kaikki kansiot tulevat kuitenkin sähköpostiisi, kun ne on siirretty, eikä uudistus vaadi toimenpiteitä käyttäjiltä.

Kun kirjaudut myöhemmin uudelleen uuteen postipalveluun, sulje ilmoitus viestin siirrosta ja odota muutamia kymmeniä sekunteja, niin viestisi latautuvat.

Sähköpostien siirron takia palvelu voi myös tällä hetkellä hidastella. Kun uudistus on saatu valmiiksi, palvelun toimintanopeus kuitenkin palautuu normaaliksi.

Pahoittelemme hitaudesta aiheutuvaa haittaa.

Jos tarvitset apua uuden postin käytössä tai haluat kysyä tietojen siirrosta, voit ottaa yhteyttä myös käyttäjätukeen tämän lomakkeen avulla: http://www.suomi24.fi/palaute/lomake/

Tutustu uudistuneen Postin ohjeisiin: http://www.suomi24.fi/opastus/sahkoposti/ohjeet/
ja uusiin ominaisuuksiin: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8838634

Ystävällisin terveisin
Suomi24

2

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pimada

      Viestissänne ei ole päiväystä. Puuttuuko se siksi että sama selitys voi jatkua loputtomiin? Olen nyt kolmena päivänä kirjautunut sähköpostiini ja aina sama tilanne "Määritettyyn postipalvelimeen ei saatu yhteyttä. Tarkista tilin asetukset."
      MUTTA: "Asetukset" ei avaudu, kuolleessa tilassa koko sivu. Tämä muutos on sietämätön ja tuottanut jo nyt liian paljon menetyksiä ja harmia. Kaduttaa etten aikomuksistani huolimatta ole saanut muutettua postiani toimivammalle palvelimelle. EN PIDÄ YLEENsÄKÄÄN SIVUISTANNE - liikaa mainoksia ja epävarmaa , hidasta toimivuutta.
      En uskalla ajatellakaan mitä se minulle merkitsee jos viestini eivät palaudu postiini. Tulen nostamaan hirveän metelin ja teen kaikkeni saadakseni teidät vastuuseen vaikka olen lukenut ehdot ja palvelu on ilmainen. Silti jotain laatua pitää olla puhumattakaan asiakaspalvelun tasosta. Kylläpä teillä käy tämän jälkeen käyttäjäkato. Kyllä joku mahdollisuus saada palveluntarjoaja vastuuseen. Saatte aikaan liian paljon vahinkoa ja mieliharmia. Rumien sanojen lateleminen teille, joka kätkeydytte tavoittamattomiin, ei paljon auta. Ette voi kaikille yksilökohtaisesti vastata mutta VASTATKAA EDES YHTEISESTI, Kiitos!

    • noisdaf

      nosto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      26
      4879
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      254
      4569
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      45
      4385
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      66
      2390
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      46
      1828
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      24
      1771
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      17
      1718
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      77
      1694
    9. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1427
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      12
      1424
    Aihe