Sähköpostien siirto uuteen palveluun jatkuu vielä, jonka takia sähköpostikansiosi eivät välttämättä näy heti ja saatat nähdä virheilmoituksen "Määritettyyn postipalvelimeen ei saatu yhteyttä. Tarkista tilin asetukset." Jos näet tämän virheilmoituksen kannattaa kirjautua ulos ja uudelleen sisään palveluun aikaisintaan 15 minuutin kuluttua.
Kansioidesi siirto alkaa, kun kirjaudut sisään ensimmäistä kertaa uuteen palveluun. Siirto kestää postitilin koosta riippuen viidestätoista minuutista muutamaan tuntiin. Kaikki kansiot tulevat kuitenkin sähköpostiisi, kun ne on siirretty, eikä uudistus vaadi toimenpiteitä käyttäjiltä.
Kun kirjaudut myöhemmin uudelleen uuteen postipalveluun, sulje ilmoitus viestin siirrosta ja odota muutamia kymmeniä sekunteja, niin viestisi latautuvat.
Sähköpostien siirron takia palvelu voi myös tällä hetkellä hidastella. Kun uudistus on saatu valmiiksi, palvelun toimintanopeus kuitenkin palautuu normaaliksi.
Pahoittelemme hitaudesta aiheutuvaa haittaa.
Jos tarvitset apua uuden postin käytössä tai haluat kysyä tietojen siirrosta, voit ottaa yhteyttä myös käyttäjätukeen tämän lomakkeen avulla: http://www.suomi24.fi/palaute/lomake/
Tutustu uudistuneen Postin ohjeisiin: http://www.suomi24.fi/opastus/sahkoposti/ohjeet/
ja uusiin ominaisuuksiin: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8838634
Ystävällisin terveisin
Suomi24
Puuttuvat sähköpostikansiot
2
877
Vastaukset
- Pimada
Viestissänne ei ole päiväystä. Puuttuuko se siksi että sama selitys voi jatkua loputtomiin? Olen nyt kolmena päivänä kirjautunut sähköpostiini ja aina sama tilanne "Määritettyyn postipalvelimeen ei saatu yhteyttä. Tarkista tilin asetukset."
MUTTA: "Asetukset" ei avaudu, kuolleessa tilassa koko sivu. Tämä muutos on sietämätön ja tuottanut jo nyt liian paljon menetyksiä ja harmia. Kaduttaa etten aikomuksistani huolimatta ole saanut muutettua postiani toimivammalle palvelimelle. EN PIDÄ YLEENsÄKÄÄN SIVUISTANNE - liikaa mainoksia ja epävarmaa , hidasta toimivuutta.
En uskalla ajatellakaan mitä se minulle merkitsee jos viestini eivät palaudu postiini. Tulen nostamaan hirveän metelin ja teen kaikkeni saadakseni teidät vastuuseen vaikka olen lukenut ehdot ja palvelu on ilmainen. Silti jotain laatua pitää olla puhumattakaan asiakaspalvelun tasosta. Kylläpä teillä käy tämän jälkeen käyttäjäkato. Kyllä joku mahdollisuus saada palveluntarjoaja vastuuseen. Saatte aikaan liian paljon vahinkoa ja mieliharmia. Rumien sanojen lateleminen teille, joka kätkeydytte tavoittamattomiin, ei paljon auta. Ette voi kaikille yksilökohtaisesti vastata mutta VASTATKAA EDES YHTEISESTI, Kiitos! - noisdaf
nosto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743397
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753127Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683002On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662671Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611739
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181679- 601628