Lentoyhtiötä halvalla; 27 senttiä per osake. Eikä mene konkurssiin, kun pääomistajina olevat valtiot
päättivät tukea sadoilla miljoonilla yritystä tulevassa osakeannissa. Kelpo konsti päihittää halpalentoyhtiöt
pienellä piilotuella.
Veikkaanpa, että kun ostat nyt, niis saat 5 vuoden sisällä osakkeistasi vähintäinkin euron kappaleelta, ehkä
reilusti enemmänkin.
Idioottivarmalta näyttävä sijoitus!
Osta SAS osakkeita!
7
5842
Vastaukset
- noortti
Okei, katsoin mistä on kysymys ja SAS näyttää houkuttelevalta kohteelta heittää köyhän miehen pelimerkkejä. Olen Nordean asiakas. Onnistuuko sijoitus Tukholmaan omasta salkkupalveustani, vai mitä pitää tehdä?
- paniikkihäiriö
Jos sulla on nettipankki ja arvo-osuustili niin mikä ettei. Tarvitset 3000 osaketta, niin saat lisäksi alennukset
lennoista SAS:lta. Ja eiköhän se sieltä muutamassa vuodessa moninkertaistu!
Ei muuta kuin ostoksille; napsutat haluamasi määrän ja pidät ne tyynessä ja myrskyssä. Myyt vasta kun ne
on tuottaneet sen verran kun katsot tarpeelliseksi.
PS! Matkalippualennuksia saa myös Viking Line osakkeilla ja Eckerö Line osakkeilla. Se on sellaista kivaa
extraa!
Onnea vaan!
- Paniikkihäiriö
Nyt niitä piti ostaa ihan sikana lisää, kun ne putos 14 senttiin, että sai pikatappion piilotettua.
Mutta miten olisi 100 000 kpl SAS osakkeita vain 1400 euroa. On se vielä parempi kuin lottokuponki
kerran viikossa. Näin halvalla niitä nyt saa. Paniikkihäiriö osti vaan liian aikaisin, himpura sentään. - Anonyymi
Nyt on halpaa. Osake maksaa vain 0,0025€
Miljoona osaketta siis 2500€
Nyt kannattaa ostaa ja myydä sitten kun hinta on euron per osake.- Anonyymi
Taidat vitsailla. SAS poistuu pörssistä.
Onhan se totta, että tuollaisella halvalla osakkeella pystyi tekemään hyviäkin tuottoja. Sama nähdään Finnairin kanssa.
- Anonyymi
"Lentoyhtiötä halvalla; 27 senttiä per osake."
"Veikkaanpa, että kun ostat nyt, niis saat 5 vuoden sisällä osakkeistasi vähintäinkin euron kappaleelta, ehkä reilusti enemmänkin."
Veikkaanpa näin 13 vuotta myöhemmin, että taisi mennä pieleen nuo arvailut. Osakkeen hinta on tällä hetkellä 0,42 senttiä.
Jos osakketta ei ole splittailtu tai muuten hintaa manipuloitu matkan varrella niin kurssista on kadonnut 13 vuodessa reilu 98 prosenttia.
"Idioottivarmalta näyttävä sijoitus!"
Ei aivan, tuossahan piti varmaankin lukea : Idiootilta näyttävä sijoitusvinkki. - Anonyymi
No tää ei ikääntyny hyvin tää postaus😅
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470