Osta SAS osakkeita!

Lentoyhtiötä halvalla; 27 senttiä per osake. Eikä mene konkurssiin, kun pääomistajina olevat valtiot
päättivät tukea sadoilla miljoonilla yritystä tulevassa osakeannissa. Kelpo konsti päihittää halpalentoyhtiöt
pienellä piilotuella.

Veikkaanpa, että kun ostat nyt, niis saat 5 vuoden sisällä osakkeistasi vähintäinkin euron kappaleelta, ehkä
reilusti enemmänkin.

Idioottivarmalta näyttävä sijoitus!
75937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Okei, katsoin mistä on kysymys ja SAS näyttää houkuttelevalta kohteelta heittää köyhän miehen pelimerkkejä. Olen Nordean asiakas. Onnistuuko sijoitus Tukholmaan omasta salkkupalveustani, vai mitä pitää tehdä?

Äänestä
  • Jos sulla on nettipankki ja arvo-osuustili niin mikä ettei. Tarvitset 3000 osaketta, niin saat lisäksi alennukset
    lennoista SAS:lta. Ja eiköhän se sieltä muutamassa vuodessa moninkertaistu!

    Ei muuta kuin ostoksille; napsutat haluamasi määrän ja pidät ne tyynessä ja myrskyssä. Myyt vasta kun ne
    on tuottaneet sen verran kun katsot tarpeelliseksi.

    PS! Matkalippualennuksia saa myös Viking Line osakkeilla ja Eckerö Line osakkeilla. Se on sellaista kivaa
    extraa!

    Onnea vaan!

    Äänestä

Nyt niitä piti ostaa ihan sikana lisää, kun ne putos 14 senttiin, että sai pikatappion piilotettua.
Mutta miten olisi 100 000 kpl SAS osakkeita vain 1400 euroa. On se vielä parempi kuin lottokuponki
kerran viikossa. Näin halvalla niitä nyt saa. Paniikkihäiriö osti vaan liian aikaisin, himpura sentään.

Äänestä

Nyt on halpaa. Osake maksaa vain 0,0025€
Miljoona osaketta siis 2500€
Nyt kannattaa ostaa ja myydä sitten kun hinta on euron per osake.

Äänestä
  • Taidat vitsailla. SAS poistuu pörssistä.

    Onhan se totta, että tuollaisella halvalla osakkeella pystyi tekemään hyviäkin tuottoja. Sama nähdään Finnairin kanssa.

    Äänestä

"Lentoyhtiötä halvalla; 27 senttiä per osake."

"Veikkaanpa, että kun ostat nyt, niis saat 5 vuoden sisällä osakkeistasi vähintäinkin euron kappaleelta, ehkä reilusti enemmänkin."

Veikkaanpa näin 13 vuotta myöhemmin, että taisi mennä pieleen nuo arvailut. Osakkeen hinta on tällä hetkellä 0,42 senttiä.

Jos osakketta ei ole splittailtu tai muuten hintaa manipuloitu matkan varrella niin kurssista on kadonnut 13 vuodessa reilu 98 prosenttia.

"Idioottivarmalta näyttävä sijoitus!"

Ei aivan, tuossahan piti varmaankin lukea : Idiootilta näyttävä sijoitusvinkki.

Äänestä

No tää ei ikääntyny hyvin tää postaus😅

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paniikkihäiriö kirjoitti:

Lentoyhtiötä halvalla; 27 senttiä per osake. Eikä mene konkurssiin, kun pääomistajina olevat valtiot
päättivät tukea sadoilla miljoonilla yritystä tulevassa osakeannissa. Kelpo konsti päihittää halpalentoyhtiöt
pienellä piilotuella.

Veikkaanpa, että kun ostat nyt, niis saat 5 vuoden sisällä osakkeistasi vähintäinkin euron kappaleelta, ehkä
reilusti enemmänkin.

Idioottivarmalta näyttävä sijoitus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu