valoraanu

Olisin kiinnostunut tekemään valoraanun. Tietäisikö kukaan mistä saisi materiaalit kyseiseen juttuun?
6834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

110432 Valoraanu III (8 t)
Aloitusinfo ja materiaalien tilaukset ma 18.1.2010 klo 18.00 Sallan kunnanvirasto, valtuustosali. Kurssin toteutus su 31.1. klo 10 - 13 ja la 27.2. klo 10 - 13, Vapaa-aikatalo Sallansuu. Suosion saaneen valoraanukurssin 3. toteutus. Kurssin hinta 20 eur. Ilmoittautuminen aloitusinfossa tai suoraan opettajalle. Opettaja Tarja Karkkola puh. 040 756 8335

Äänestä
  • Oon kattonu kyseiset kurssi tiedot useaan kertaan, mutta sieltä ei ainakaan vielä löytynyt vastausta....

    Äänestä

Käytännössä kyseessä on ryijypohjalle ryijypistoin paperinarusta tehty ryijy, joka kehystetään ja kehykseen laitetaan taakse kiinnikkeet, joihin voi viritellä led-valot ryijyn taakse.

Tarvikkeet ovat siis: ryijypohjaa ja pohjan kokoinen puukehikko, suurisilmäinen tylppä neula, pahvisuikale (nukan pituuden levyinen), haluamasi väristä paperinarua (vaaleat värit toimivat parhaiten), led-valosarja, pieniä nauloja, nastoja tms, jotta saat valoille kiinnikkeet.

Äänestä
  • Ja niin, nuo valot voi myös halutessaan työntää ihan siitä ryijypohjasta läpikin, jolloin ne tietenkin pysyvät hyvin ilman eri kiinnittimiä, mutta minusta on nätimpää, kun valot vain kuultavat ryijystä läpi.

    Äänestä

Tampereen taitoshopin nettikaupasta näköjään saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-..- kirjoitti:

Olisin kiinnostunut tekemään valoraanun. Tietäisikö kukaan mistä saisi materiaalit kyseiseen juttuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu