Mitä mieltä olette siitä, että exän nykyinen soittaa ja haluaa keskustella exästä vaikka en ole edes tavannut tätä nykyistä? Pitäisikö olla kommentoimatta vai mitä pitäisi tehdä? Ristiriitainen fiilis. Periaatteessahan minulla ei ole mitään osaa eikä arpaa heidän välisessään suhteessa.
Mitä mieltä?
?
4340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos hän asiallisesti haluaa keskustella tai kysellä siitä millainen hän on luonteeltaan jne, niin voithan vastailla hänelle jos siltä tuntuu.
Jos taas kyse on jostain mustasukkaisuudesta ja hän soittelee vain häiriköidäkseen tai jotain niin sanoisin että anna olla.
riippuu millä asialla tämä sun eksän nyksä on!?
Jos kyse on jostain sellaisesta, että se nyksä on huomannut sun eksässä huolestuttavia piirteitä esim.väkivaltaisuutta tms. niin silloin minä ainakin keskustelisin hänen kanssaan omista kokemuksista kyseisestä naisesta.
Mutta en alkais neuvomaan ja sotkeentuisi muuten heidän suhteeseen!
Jos taas se nyksän asia koskee jotain niiden riitaa, älä missään tapauksessa kommentoi mitenkään.Käsket vaan sen selvittää itekseen niiden ongelmat.
Kerran sattumalta törmäsin mun eksän nyksään ja hän alkoi mulle haukkumaan eksääni.Niillä oli riita päällä ja se halus ilmeisesti saada musta "liittoutuneen" jonka kanssa yhdessä parjata sitä naista.
No menin erehdyksessä sanomaan yhdestä asiasta olevani samaa mieltä.Seuraavana päivänä eksäni soitti ja haukkui pystyyn että olin mennyt häntä mustamaalaamaan ja haukkumaan.Huusi miksi sotkeennun heidän suhteeseen ja eikö meidän välit olleetkaan selvitetty!Olihan ne ja olin tosi pahoillani mokastani.
Se nyksä hakee susta "tukea" että sun eksä on syypää ja että se tuntis itse olevansa oikeassa ja parempi, jos niillä on kyse riidasta.
Kyllä se lähinnä riitaan liittyi. Ärsyttävää.
ottakoot itse selvää.
ei kuulu sun kommentoida exnaisiasi tuntemattomille tai muutenkaan.