Miten saisin Microsoftin Outlook Express 6:sta KOPIOTUA (EI siirrettyä) kaikki sähköpostini ulkoiseen muistiin? (Tässä tapauksessa lähinnä ulkoiselle kovalevylle, tai ehkäpä muistitikulle).
Kone vetelee todellakin viimeisiään, ja haluan myös sähköpostini 'varmuuskopioitua' ennen kuin on liian myöhäistä. Uutta konetta ei ole vielä, niin kyseeseen ei tule että kopioisin Outlookistani suoraan uuden koneen Outlookiin.
Minulla on yli 3300 saapunutta, 2900 lähetettyä ja 600 muissa kansioissa olevaa sähköpostia. Ja noita olen karsinut jo roimalla kädellä. Satoja olen jo copy-pastettattanut Wordiin, mutta enää ei jaksa. Ja aika loppuu kesken. Olen myös tallentanut viestejä yksitellen, mutta ne menevät muotoon .eml. Ja jatkossa saatan joutua käyttämään tietokonetta, joka ei ole koskaan Outlookista kuullutkaan. Osaako se sitten edes avata nuo .eml-tiedostot? (Muut vaihtoehdot .txt, .txt, .htm, .html eivät toimi; avaa viestiä oikein).
Anteeksi jos tätä on kysytty ennenkin. Kahlasin läpi palstan viestit (kaikki 23 sivullista), mutta en löytänyt ainakaan sellaista vastausta, josta olisi ollut suoraa apua.
Löysin koneeltani kansion C:\Documents and Settings\nimeni\\Local Settings\Aplication Data\Microsoft\Outlook, mutta kun hiiren vie sen päälle niin se kertoo että kansio on tyhjä!
Löysin Outlookistani Tuo ja Vie ominaisuudet, mutta pelkään että se vie postit pois.
Osaisiko kukaan mitenkään auttaa? Olisin tosi kiitollinen avusta.
Soitin joku aika sitten Microsoftille, siellä käskettiin soittamaan Elisalle. Elisalta käskettiin soittamaan Microsoftille. Ja kun Microsoftilta sanottiin uudestaan että pitää kysyä Elisalta, vaadin vastausta nyt. Ja vastaus oli, ettei onnistu mitenkään muuten kuin copypastettamalla ne 6000-7000 sähköpostia yksitellen. Tuo oli siis heidän vastaus.
Kovalevylle?
Kiitollinen avusta
0
1584
Luetuimmat keskustelut
- 1301403
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4731166Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "165706- 49617
Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va190607- 44607
Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l94596- 74553
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt21549- 40547