Miten saisin Microsoftin Outlook Express 6:sta KOPIOTUA (EI siirrettyä) kaikki sähköpostini ulkoiseen muistiin? (Tässä tapauksessa lähinnä ulkoiselle kovalevylle, tai ehkäpä muistitikulle).
Kone vetelee todellakin viimeisiään, ja haluan myös sähköpostini 'varmuuskopioitua' ennen kuin on liian myöhäistä. Uutta konetta ei ole vielä, niin kyseeseen ei tule että kopioisin Outlookistani suoraan uuden koneen Outlookiin.
Minulla on yli 3300 saapunutta, 2900 lähetettyä ja 600 muissa kansioissa olevaa sähköpostia. Ja noita olen karsinut jo roimalla kädellä. Satoja olen jo copy-pastettattanut Wordiin, mutta enää ei jaksa. Ja aika loppuu kesken. Olen myös tallentanut viestejä yksitellen, mutta ne menevät muotoon .eml. Ja jatkossa saatan joutua käyttämään tietokonetta, joka ei ole koskaan Outlookista kuullutkaan. Osaako se sitten edes avata nuo .eml-tiedostot? (Muut vaihtoehdot .txt, .txt, .htm, .html eivät toimi; avaa viestiä oikein).
Anteeksi jos tätä on kysytty ennenkin. Kahlasin läpi palstan viestit (kaikki 23 sivullista), mutta en löytänyt ainakaan sellaista vastausta, josta olisi ollut suoraa apua.
Löysin koneeltani kansion C:\Documents and Settings\nimeni\\Local Settings\Aplication Data\Microsoft\Outlook, mutta kun hiiren vie sen päälle niin se kertoo että kansio on tyhjä!
Löysin Outlookistani Tuo ja Vie ominaisuudet, mutta pelkään että se vie postit pois.
Osaisiko kukaan mitenkään auttaa? Olisin tosi kiitollinen avusta.
Soitin joku aika sitten Microsoftille, siellä käskettiin soittamaan Elisalle. Elisalta käskettiin soittamaan Microsoftille. Ja kun Microsoftilta sanottiin uudestaan että pitää kysyä Elisalta, vaadin vastausta nyt. Ja vastaus oli, ettei onnistu mitenkään muuten kuin copypastettamalla ne 6000-7000 sähköpostia yksitellen. Tuo oli siis heidän vastaus.
Kovalevylle?
Kiitollinen avusta
0
1518
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1344835Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii504726Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333727Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132851Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole462828Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462740Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862603Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin692337Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt571983Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1531824