huomasiko kukaan helsinkiläinen,että huuto.net on talo mytävänä 1 eurolla....pois siirtoa vastaan kait.
Ajattelin heti,että siinähän olisi jollekin talo tai ainakin polttopuuta ja varmaan jotain muutakin käyttökelpoista rakennustavaraa...katon pellit,ikkunat tai mitä lie....kiinnostuin itse mahdottomasti ,mutta matkaa liikaa.
oli jossain huuto.net ja rakennustarvikkeet tai sitten muut rakennustarvikkeet.
talo 1eurolla!!!?
1
476
Vastaukset
- Kierrättäjä12345
Tamperelaisena olen aina välillä huomannut ilmoituksia. Euro tai muutama on symbolinen summa,
Ikävä että monesti rakennukset pistetään vaan kasaan ja kaatopaikalle. Ei tahdo olla varastopaikkoja, eikä aikaa tarkkaan purkamiseen ja tahtoo olla kertakäyttö kulttuuri voimissaan.
Itse ollut muutaman hirsirakennuksen siirrossa mukana. Rungon pelastaminen ei ole homma eikä mikää. Mutta sitten kun yrittää hieman tarkemmin pelastaa kattopellit, koristelistat, putket, laudat ja eristeet tahtoo homma mennä hosumiseksi. Aikaa on niin vähän.
Pitäs kyllä jokainen rakennus määrätä aina siirrettäväksi uuteen paikkaan. Kaatopaikoille ei tulisi tavaraa ja ahkera kierrättäjä säästäisi omia rahoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974856
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2351964- 811583
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401180Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3281127Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471047- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974