Onko sama Tex-Mex paikka, joka joskus10-15 vuotta sitten sijaitsi rautatienkadulla, lähellä nykyistä Public corneria? Oli hyvä yösafka baarin jälkeen. Milloin tää aukeaa?
Tacomo tulee...
BarFly
233011
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
On sama, on ollutkin ikävä kunnon juustosoosii ja papumuhennosta. jipiiiiiiiiiiii!
millon tää on auki? Remppa näyttää vaan kestävän ja kestävän..
Sehän on sepän paja? Ei kai se keskelle kaupunkia voi tulla!
Laput revitty veks ja tyhjältä näyttää.. :(
Meni siis konkurssiin ennen kuin kerkisi mitään myydä, hah. Taisi olla vähän huonosti mietitty liikeidea.
Ja palaa vielä paljon parempana...;)
Hienoa!!!!
Milloinkahan ovet aukenee?
Avautuu vihdoin vappuaattona 30.4. klo 11! Tän päivän Uudes Lahdes oli etusivul mainos!
Todella hyvää palvelua, siisti mesta. Legendaarinen burrito todella maukas, hinta vähän suolainen 5€. Joku oli avajaispäivänä rysäyttänyt etuovestakin läpi sitten.
se jotain syötävää? Ihme nimiä. Mitä se sisältää? Mitä on tacotaco? Olisiko sepän vasarointia kuvaavaa onomapoettiista äänisaastetta? Saatana, ettei suomella enää pärjää Suomessa!
Tulipa viime viikolla syötyä liha burrito kyseisessä paikassa. Enkä muista kyllä koska olisin viimeksi syönyt niin mautonta tex-mex ruokaa. Varsinkin burriton täyte.. jotain lihatahnaa se kai oli, oli todella mautonta ja koostumukseltaan vastenmielistä.
En ainakaan paikan burritoa suosittele kellekkään.
Itse olen syönyt burritoja pitkin maailmaa mexicosta austraaliaan ja kyllä mielestäni tämä tacomon burrito on hyvä!!! tehty juuri niinkuin pitääkin ja täytteen on kyllä tehny joku joka todellakin tietää asiasta! tulen olemaan kanta-asiakas! ja sitten hampurilaiset itse tehdyt pihvit ,olen tottunut saamaan jtn sitä sun tätä pihvejä, mutta nämä tacomon pihvit on todellakin jtn speciaalia jos nim.merk laahtiis koittais vaikka seuraavaks hampurilaista niin luulen että "lihatahnan" (mikä mielestäni juurikin kuuluu burritoon ja tässä paikassa vielä erityisen hyvin tehty) tuottama pettymys vaihtuu positiivisuudeksi!
Tacomon omistajat voisivat tehdä jotkin nettisivut sille ravintolalle. Vaikka ihan vaan osotteen ja menun. Haluisin tietää mitä siellä on tarjolla ja mihin hintaan, ei jaksaisi sinne mennä paikanpäälle katselemaan tarjontaa ja hintoja. Nykyään lähes kaikilla on kotisivut jossa menu näkyvillä.
Monessakohan paikassa olet Suomessa syönyt burritoa? Tai yleensä maailmalla. Tacomon burrito-täyte on niin hyvää, että Tacobell:kin voisi olla ylpeä siitä. Käyhän maistelemassa burritoa ympäri maailman, maistele ja mieti mitä on texmex ruoka.
Kuinka monessa paikassa olet maailmalla syönyt lihaburritoa? Kiertelepä vähän maailmaa ja palaa Tacomoon. Vai oletko vain FexFex ruoan ystävä. (F=Finland) Jokainenhan voi paistaa jauhelihaa pannulla ja pyöräyttää tortillan ympärille. Mielestäni Tacomo tekee täytteestä juuri sellaista sinunun kutsumaasi tahnaa kuin burriton kuuluukin sisältää kastikkeineen ja juustoineen.
Usa:n ulkopuolella sitä mestaa ei taida tietääkseni olla. Mutta olisi kyllä puolestani tervetullut myös maailmalle!!
Ei ollut kyllä Tacomo yhtään niin hyvä paikka, kun odotin. Hampurilaiset on ainakin ala-arvoisia ja ylihintaisia. Toki sitä nyt aivan soossissa pystyy syömään minkälaiset mätöt tahansa, mutten kyllä selväjärkisenä enää puljuun eurojani pistä. Ennemmin menen kadun toiselle puolelle Capoon, josta saa paljon maukkaammat hamppariateriat samoihin hintoihin, kun Tacomosta pelkän purilaisen.
Juu, tulihan testattua paikan seisova pöytä menneellä viikolla ja todella suuri pettymys. Liha ja broileritahnat molemmat näyttivät samalta kuin maistuivat eli ei tartte meidänkään sinne rahojamme viedä.
Lisämausteena tunnelmaa loi ilm paikan omistajan steppaaminen edes takaisin olutpullon kanssa samalla kovaäänisesti kännykkään puhuen.
Ei kyllä antanut hyvää kuvaa asiakspalvelustakaan tuo toiminta!
itse olen joka päivä ollut tacomossa syömässä juurikin lounas aikaan sillä työpaikkani sijaitsee aivan vieressä, jotenka en ole kyllä omistajaa kertaakaan nähnyt olut pullo kädessä, joten missä olen käynyt lounaalla ja missähän sooosseissa lienet ollut aku-82 vai liehköhän olet harjoja nähnyt, hipsipäs nyt lääkärille skitsofrenia lääkkeitä hakemaan. sillä tosiiaan käyn itse päivittäin tacomossa.
Äläpälälää en ollut yhtään soosissa mutta nälkäinen kyllä ja sitä "jaskaa" mitä siellä on tarjolla ei edes nälissään toista kertaa syä ja siitä viellä pitäisi maksaa ...ruoka siinä ravintola todella ala-arvoista (jos sitä nyt edes ravintolaksi voi ulkoisilta puitteilta sanoa :-) Onneksi sinne ei enää tarvi menä. Mutta hyvää ruokahalua kaikille jotka siellä käyvät syömässä.
P.S äläpälälää ei siellä harjoja näkynnyt ;-)
Oli kyllä huono paikka. Pöydissä on listat mutta tilauset täytyy itse kipittää kassalle. Otettiin vaimon kanssa sitä sun tätä, kaikkea kattavasti.
Noilla hemmoilla ei taida olla kellään ravaintola-alan koulutusta, siltä se ainakin tuntui.
Omista sapuskoista jätin osan syömättä kun oli liian suolaista ja kuivaa. Täytettä oli säästelty.
Päällimmäisenä jäi mieleen että rahat pois meininki. Ruoka, tarjolle pano ja palvelu oli kehnoa.
Se oli siis eka ja vika kerta tuolla. Kiitos ja näkemiin.
Tais mennä kii...ovessa ollu vaikka kuinka kauan lappu "toistaiseksi suljettu".