apua

Tietäisikö joku sähköäjohtavan aineen, jolla voisi liimata katkenneen virtapiirin kiinni. Pitäisi varmaan olla jotain maalin tai tahnan tapaista.
Onko sellaista ja mistä sitä saisi?
6278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vaan tinalankaa ja kolvi, on ennen ainaki toiminut ! :D löytyy vaikka rautakaupasta..

Äänestä
  • Ei voi tinata, on kyse muoville maalatuista piireistä

    Äänestä

  • eskopoika kirjoitti:

    Ei voi tinata, on kyse muoville maalatuista piireistä

    sähköä johtavaa maalia.

    Äänestä

  • eskopoika kirjoitti:

    Ei voi tinata, on kyse muoville maalatuista piireistä

    juttu.

    Äänestä

ammoisina aikoina yhdisteltiin AMD duronissa joitan katkottuja liitoksia, muistini mukaan liittyi L2 välimuistiin, jotta kellottu enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eskopoika kirjoitti:

Tietäisikö joku sähköäjohtavan aineen, jolla voisi liimata katkenneen virtapiirin kiinni. Pitäisi varmaan olla jotain maalin tai tahnan tapaista.
Onko sellaista ja mistä sitä saisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu