entinen mäki hyppääjä. Turha laittaa olympialaisiin kun ei vaan pää pidä.
Janne ahonen
5
544
Vastaukset
- Matti Nykyinen
Miten sen nyt ottaa. Onhan siellä se japanilainen idän ihme. Varmaan joku viiskymppinen ihme-mies, joka pärjää iästään huolimatta aivan loistavasti maailmancupissa. Ei se Ahonen yhtään hullumpi ole, vaikka nyt alkaa jo vähitelleen käpristymään. Enemmän huolettaa nuo Harri Ollit sun muut nykyteinit, joilla ei ole asennetta sen vertaa että viitsisivät panostaa yhtä kovasti lajiin ja yksityiselämään, joka varmaan Ahosellekin on aika kovaa. Ottaen huomioon että on jo perhe-elämä tiellä.
- matti vainaa
ahosen kisat. Meni kuin menikin munaamaan itsensä kanadaan asti. Ha haa.
- iuiuiut
matti vainaa kirjoitti:
ahosen kisat. Meni kuin menikin munaamaan itsensä kanadaan asti. Ha haa.
munamaan? neljäs olympilaisissa. Loistava hyppääjä ja maailman neljänneksi paras normaalimäessä.
- lohikkakso
Jannen pää kestää, mies on itse rauhallisuus. Olen nähnyt ihan livenä kun hän on ollut autojen kiihdytyskisassa.Ihmettelen suuresti miksi kaikki suomalsisetjäävät parhaastaan juuri olympialaisissa??
Kaikk8i muut kansakunnat venyvät parhaimpaansa olympiakisoissa !!!- närvös
hermokontrolli pettää sanoisi valmentaja T.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672784
- 2012047
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501792- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000