Siellä ne

ne pulskat vuokrapiiraat läskin pikkuruisissa kuutioissa.
Uunin luukusta täkyvät Tuhnutaja, Japi, Sulkumies ja monta muutakin vähälahjaista.

Sitten joskus vuosien päästä omaan muuttaessa huomataan, että tulipahan turhaan maksettua vuokria.
Vuokran maksaminen on kuin rahaa kylväisi tuuleen.
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Vuokran maksaminen on kuin rahaa kylväisi tuuleen"

Kaukana siitä! Jokainen euro joka tilillemme tulee on tarpeseen. Lainat lyhenevät sutjakkaasti. Aikanaan maksettujen asuntojen avulla varmistamme omien lastemme tulevaisuuden. Erittäin hyvään tarkoitukseen ainakin omat vuokralaisemme maksavat vuokraansa.

Äänestä

Eipä taida olla sosiaalipummeilla paljon vaihtoehtoja?

Mutta vähälahjaisuudesta olen samaa mieltä. sitä vuokralla-asuminen vaatii, jos ei ole oikeasti rikas. Silloin on varaa vähän törsätäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kypsyy... kirjoitti:

ne pulskat vuokrapiiraat läskin pikkuruisissa kuutioissa.
Uunin luukusta täkyvät Tuhnutaja, Japi, Sulkumies ja monta muutakin vähälahjaista.

Sitten joskus vuosien päästä omaan muuttaessa huomataan, että tulipahan turhaan maksettua vuokria.
Vuokran maksaminen on kuin rahaa kylväisi tuuleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu