Muuli ikivelalle huippuhinnoilla ennen kun rommaa. Ruotsissa jo rommaa..
äkkiä ostamaan
Ruotsissa rommaa
7148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eli että kukaan ei enää ostaisi, mutta eihän se sinun tilannettasi auta, kai luit myös tämän kohdan artikkelista:
"Vaikka asuntojen hintojen lasku ei ehkä tunnu kovin vakavalta, jos niitä on edeltänyt selvä hinnannousu, Måhlen huomauttaa, että taloussuhdanteiden näkökulmasta hintojen lasku ei ole toivottavaa."
Suomessahan on menty melkoista nousua jo vaikka kuinka pitkään, ja sinä ressukka olet seurannut sitä sivusta vuokralla. Voi toista.
Nyt on tuffulla ainutlaatuinen tilaisuus JOS hinnat ruotsissa laskevat sen 20%. Voitte joukolla (ne 12kpl jotka tällä palstalla kiekuvat) muuttaa ruotsiin ja kehua ostaneenne romahdushinnoin. Siellähän on kaikki muukin paljon paremmin kuin suomessa? Vältytte myös muuttamasta sinne Nambiaan tai Intiaan jossa asunnot ovat niin tavattoman halpoja ja joihin suomen hintoja vertaatte.
Monesti suomi seuraa ruotsin esimerkkiä viiveellä, seuraako suomi myös asuntojen hinnan romahdusta?
Kuinka ruotsin romahdus sujuu?
rivien välistä, että olet ollut tällä palstalla vuosikausia ja haluaisit kovasti omaan asuntoon pois läskin nurkista :)
Kyllä olen vuosia seurannut muulien tuskanhikeen uupumista. Yritän muulien surkeilla kohtaloilla kovettaa virtualista herkkää luonnettani. Valmistaudun kestämään muulien perikatoromauksen, joka oven takana kurkkii.. Kestän! Antaa tulla!
piikki tyffelin lihaan.
Kyllä se sinäkin omaan pääset kuin oikein yrität varsinkin tällä tarmolla mikä sinulla on, kuhan vaan osaat kanavoida tämän tarmon oikein.
Mutta tsemiä vaan sinne, kyllä se päivä paistaa risukasaankin sanotaan....
Ei vapata vangita voi.
Mihinkähän muutan seuravaksi. Kauemaksi muulien homeisista arava läävistä ja niiden korjausäänistä.
Kilometrin pähänkin kuluu piikikoneen nakutus muulin aravaröttelön parvekkeelta. Pljonkohan mulin vuokra nousee? Arvo ei yhtään..
Kohta alkaa muulien leukakiikkujen raju suhina ympäristössä. Sitä odotellessa..