Miten Bergamosta Iseo järvelle

Taas Italiaan

Onko kellään tietoa miten pääsee Bergamosta bussila Iseo järvelle Iseon kaupunkiin.
Junalla kylläkin pääsee mutta kiertää turhan pitkän matkan Bressian aseman kautta vaihdolla.

5

2083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ciao bella

      Auton vuokraus ois varmaan järkevin idea..


      • Ville Viikinki

        Varokaa auton vuokraamista Italiassa. Ajoin siellä viime kesänä. Nyt on postista tippunut epämääräisiä laskuja jo neljä. Yksi ok pysäköintisakko, muut täysiä arvoituksia. Vuokrafirma veloitti Visalta suoraan. Ilman mitään kuittia! Ei ikinä enää Italiaan. Ei ainakaan autoilemaan.


      • kreppipaperinen
        Ville Viikinki kirjoitti:

        Varokaa auton vuokraamista Italiassa. Ajoin siellä viime kesänä. Nyt on postista tippunut epämääräisiä laskuja jo neljä. Yksi ok pysäköintisakko, muut täysiä arvoituksia. Vuokrafirma veloitti Visalta suoraan. Ilman mitään kuittia! Ei ikinä enää Italiaan. Ei ainakaan autoilemaan.

        Mafia asialla?


    • ggtttre

      Autoilin itse Italiassa, Gardan ympäristössä vuokra- autolla viime syksynä pari viikkoa eikä mitään valittamista. Kaikki toimi hyvin eikä ole laskuja tullut. Liikenne suht rauhallista ja autokin oli edullinen ja hyvä. Ainut pieni miinus tuli kun en Bergamon lentokentän läheltä meinannut bensaa löytää autoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      142
      9437
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5384
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3749
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2573
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      32
      2215
    6. 71
      1973
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      143
      1952
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      231
      1720
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      139
      1454
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      39
      1270
    Aihe