Eli jos on A-kupin rinnat ja haluaa niihin silikonia niin venyykö ne esim johonkin b tai c-kuppiseksi?
A-kupin rintoihin silikonia
Joku
81005
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oot 13v ja mietit silikoonei? :D
salli mun nauraa mutta ei se tissien suurentaminen siun elämää muuta.. paitsi tietty jos rupeet huorailee baarissa sit kun pääset sinne.
saatan kyllä erehtyä mutta et vaikuta kovin fiksulta ja vanhalta, jos rintoja pitää suurentaa. nii ja enhä mie tiiä minkä takia haluat suurentaa, mutta johtopäätös ois miehiä varten. kuule kyllä ne pienetkin kelpaa, ne rinnat ei paljon ihmissuhteessa painaa. mutta taas tässä palataan teineihi joille ihmissuhteet on 2 viikkoa ja uus tilalle.
kehittyvät. Pienistä voi vielä tulla isot.
Viimeistään kun olet raskaana niin on isot rinnat.
No hätä!
Ei tietenkään kasva. Jos laittaa silikonia a-kuppeihin, niin ne a-kupin rintaliivit ovat piloilla. Mutta jos lähestytään asiaa puhtaasti eettiseltä kannalta, niin on paikallaan pohtia mikä on ihmisen oikeus omaan kehoon kontra yhteiskunnan painostus omaan identiteetin muodostumiseen.
Pohdi teinityttönen näitä seikkoja ennenkuin teet mitään mitä kadut lopun ikääsi.
Kovin moni silareista haaveileva unohtaa, että silarit täytyy uusia tietyin väliajoin. Olikos se nyt 10 vai 15 v välein. Ei ole herkkua eikä taatusti tunnu mukavalta!
Ei mitään silikoneja !!
A-kokoset rinnat on PALJON kauniimmat kun jotkut
silikonipallot. Älkää nyt ihmeessä tytöt mitään
silikoneja ajatelko.
Maxim
19vee
0
Muut antaa nekatiivista palautetta, mä sitten bositiivista. Tai ainaki sellasta, että ite oon 17 vuotias, A -kuppinen tyttö. Rinnat on suurin ulkonäköön liittyvä heikkous mun mielestä, ja häpeän niitä suunnattomasti. Oma poikaystäväni ei ole koskaan nähny minua liivittömänä! Kertakaikkiaan en kehtaa, vaikka tiiän että ei se merkitse hälle mitään koska hän rakastaa mua tälläsenä, niin silti oon sitä mieltä että tuotan pettymyksen näinä roikkuvine hommineni.
Siispä olen vakavasti miettiny silikonia. En kiellä sitä, etten tekisi sitä isoksi osaksi miesten takia. Mä vaan tunnen itseni niin epätäydelliseksi tälläsenä. Ja blaablaa, joku selittää kohta jotain että "kukaan ei ole täydellinen" ja "luoja on sinut tuollaiseksi luonut", mutta jos mä en uskalla käydä ees tyttöjen kans saunassa, ja itsetunto tällä alueella on tosi kehno (muuten ihan hyvä), niin ei mun mielestä oo mitään vikaa, jos mä haluun tehä itestäni seksikkäämmän, paremman näköisen. Haluisin olla ylpeä rinnoistani, ja olla estoton esittelemään niitä.
Enkä nyt puhu ees C-D kupista tosiaankaan, vaan iso B ois mun mielestä ihanteellinen. Sellanen, että ei tarttis hävetä. Jätkien jutuista tajuan, että niistä "ei niiden koolla oo välii" jutuista poiketaan aika paljon. Ei kukaan voi väittää, että B-kuppinen nainen ei oo paljon kauniimpi ja seksikkäämpi kuin pieni A kuppi.
Kommentoikaa, asiallisesti. ARvostan muidenki mielipiteitä.
No mun mielestä kyllä pienirintainen tyttö/nainen, siis A-kupit, on hyvin kiihottava.
Jotenkin nyt tuntuu että vika ei ole sun rinnoissa, vaan sun korvien välissä. Oot saanut jonkun pakkomielteen, että rintasi eivät "kelpaa". Ajattele nyt vielä.
Zemppiä
terv. Jonne
Varmasti kaikilla naisilla on omat ongelmansa ja epävarmuutensa rintojen, takapuolen tai vaikka ison nenän suhteen. Toisaalta ymmärrän että harkitset silikonia jos rinnat tosiaan on sulle niin iso solmu itsetunnossa, mutta toisaalta sä oot vasta 17, että kyllä ne rinnatkin voi vielä kasvaa tai ainakin muotoutua pyöreämmiksi. Puhumattakaan sun ajatusmaailmasta tai poikaystävien jutuista. Kyllä sen itsetunnon täytyisi lähteä ihan jostain muualta kuin kuppikoosta. Sitäpaitsi mielestäni nainen joka kantaa kehoaan ylpeänä on aina kaunis, oli sitten A- tai DD-kuppikoko.
Mitäs jos kävisit tsekkaamassa vaikka uimahallin saunassa että millasia oikeiden naisten rinnat on. Niitä on kaiken näkösia ja muotoisia eikä ne todellakaan ole kaikki tosi kauniita ja pyöreitä. Toinen mikä kannattaa tsekata on ne saitit joilla näkee niitä huonojen silikonirintojen komplikaatioita. Totuushan on että ne silikonit ei ole ikuiset vaan ne luultavasti täytyy poistaa tai korvata jossain vaiheessa.
Jos näitten toimenpiteiden jälkeenkin harkitset vielä kumitissejä niin en voi muuta kun antaa siunaukseni ja toivottaa sinulle kaikkea hyvää.