Mullon tämmöne Asus Eee Pc miniläppäri ja en saa taustakuvaa vaihdettua!! jos normaalisti kuvan kohdalla näppää hiiren oikeeta ja laittaa menemään taustakuvaksi ni mitään ei tapahdu.. oon vissiin palikka tai jotakin ku en osaa :) niksit ja neuvot siis tarpeen
taustakuva
No can do
10848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
sitä toista normaalia keinoa, eli tallenna kuva ensin johonkin ja sit työpöydällä hiiren oikeeta ja ominaisuudet ->työpöytä. Luulis onnistuvan ainaskin niin?
Asenna Windows niin toimii, Linux on hankala käyttöinen tekstieditori.
ei millään pahalla, mutta pilasit juuri nikkisi.
Juuri tossa äskettäin hoideltiin Skypellä kuvallista keskustelua Ontarion naapuriin. Mihin siinä olis tekstiä tarvittu? EEEPc901 ja linuxilla.
Tässon windows 7
"ei millään pahalla, mutta pilasit juuri nikkisi."
Eikä ollut yhtään vitsinä tarkoitettu tuo sanomani ja viitaten erääseen toiseen nikkiin.
Ei tämmöseen miniläppäriin, jossa on ssd-muistina, kannata windowsia asentaa. Sehän käyttää ssd-levyn vanhaksi alta aikayksikön. Nääs kun on rajoitettu tuo kirjoituskerta, näissä vanhemmissa massamuisteissa.
Varsin vaivaton ja nöyrä käytettävä, ei huolta mistään. Tehot on tietysti mniluokkaa, kuten on laitekin.
Käynnistyy ja sammuu nopeasti, monelle riittävä ohjelmisto valmiina.
Pöytäkoneessa mulla on sekakäyttö, ettei pääse totuus unohtumaan. No, jotain ajankulua, kun vahtii tietoturvaa.
Joissakin läppäreissä on edelleen kiintolevy ei siis ssd.
Ekaksi kai tarkistaa mikä versio sinulla on: Win 7 Starter -versiossa ei ole mahdollista vaihtaa taustakuvaa (ilman erillistä lisäohjemaa)
---
Windows 7 Starter is the edition of Windows 7 that contains the least features. The Windows Aero theme is not included in this version, and it is not available in a 64-bit variant. The desktop wallpaper, and Visual Style (Windows 7 Basic) is also not user-changeable. This edition is available pre-installed on computers through system integrators or computer manufacturers
---
Moniko toiminto on vakiona käyttiksissä, Linukasta ei hajua, mutta Wintoosassa ei vakiona mitään.
On kyllä apinaa jos ei voi vaihtaa taustakuvaa!! no ollaan sitte ilman :D kiitos tiedosta muuan mies