kyseinen laite on jailbreikattu ja unlockattu, nyt latasin uuden päivityksen ja nyt se sanoo ettei sim-korttini käy. mahdollisesti ollut soneran kytky, en ole varma, mutta pitäisikö se uudestaan unkockata?
Apuja kiitos!
iphoneen kanssa ongelma..
3
296
Vastaukset
- 1stMacFinn
Jos ei tiedä mitä tekee, ei pitäis tehdä.
Tuo uusin taitaa olla aika vaikea unlockata. Toivotan vaan onnea valitsemallasi tiellä. - älkää hölmöilkö
Siis tottakai jos menet päivittämään iPhonen softan iTunesissa, se on päivityksen jälkeen taas siinä "virallisessa" tilassa. Eli jos puhelin on unlockattu jonkun muun kuin Applen toimesta, niin se on päivityksen jälkeen taas lukittu. Ja jokainen päivitys yleensä rikkoo jailbreakkauksen.
Jos meinaat avattua ja jailbreikattua iPhonea käyttää, niin älä päivitä softaa jos et halua ongelmia.- Mäkkitupalainen
Se on tuo jailbreak, joka rikkoo jotakin.
Ja jos tahallaan rikkoo jotakin, niin se on sitten ihan omalla vastuulla. Turha siitä on muille valittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1063140
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872435- 241976
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221530Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291500Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151415Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26927- 87922
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62856Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2789