Olemme muuttamassa vanhaan omakotitaloon, johon pitäisi tehdä keittiörempan lisäksi myös muuta remppaa. Seinän purkamista ja pintaremonttia. Onkohan olemassa firmoja, mistä saa kaiken kerralla ? Ei viitsisi montaa firmaa käyttää 1 rempan tekemiseen...
Remonttia
Noviisi123
191092
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
on, vaikka millä mitalla. Mistä päin?
Elikkäs Espoossa talo johon se remppa....
paikallisia yrityksiä, jotka tekevät koko hoidon? Harmi kun itse olen 100km:n päässä... ;o) Mielelläni olisin ottanut koko urakan hoitaakseni.
Moi, käy kattoo www.remonttinetti.fi. Sinne saa jättää ilmaisen tarjouspyynnön.
Tai sitte selata tekijöita paikkakunnittain.
Käytin kerran ja sain hyvin vastauksia
on käynyt meillä tekemässä pikkuremppoja, tekee myös mielellään isompia juttuja. Työnjälkeen olen ollut extra tyytyväinen ja häneltä olen saanut myös hyviä remppavinkkejä, aina kun ei oma mielikuvitus riitä:)
Käy tsekkaamassa www.hande.fi
Lisään vielä tohon edelliseen viestiin, että Hande tekee remontteja pääkaupunkiseudulla!
Joo hoituu myös meiltä!Kädenkäänteesä pikkurempasta isompaan.MYäs sähkötyät.
Laitakaa yv
saatanan vironpellet siellä omilla kulmillanne!
Joka firmasta kuule saa kaiken kerralla, kun vaan tarpeeksi maksaa.
Se, että sä kuulutat täällä heti kättelyssä että et viitsis nähdä vaivaa urakoitisjoiden etsimiseen ja valkkaamiseen kertoo näille remppamiehille, että sulla on irtonaista rahaa helposti jaeltavaksi.
Tulee kuule kohtuuhintaa kalliimmaksi sun remppas, kun annat vapaat kädet sanomalla heti kättelyssä että et oikein viitsis vahtia urakkaa. Oletkohan suunnitellutkaan sitä, mitä oikeasti pitäisi tehdä? Vai saako remppafirma kehitellä kaikkea kivaa (ja kallista) hommaa sun piikkiin?
Onko Saneria hyvä firma ???
Vaihtoi meille keittiöön tasot & maalais yhden huoneen. Satun tuntemaan omistajankin (;)) mutta voin suositella, hoituu kaikenlainen pintaremontti samasta paikasta.
Kiitos vinkistä, luotan sanaasi ja kyselen tarjousta sieltä :)
tunnen omistajan ?
En lukenut kaikkia viestejä, mutta selkäkarvani nousi pystyyn! Aloittajan kaltaisia rakentamisesta mitään tietämättömiä ja helppouskoisia ihmisiä riittää pilvin pimein ja varmaan yhtä monta remontoijaa heitä huijaamaan!
Eikö näitä varottavia tv-ohjelmia ja lehtiuutisia ole yhtään luettu tai katsottu!
Ihan aluksi pitäisi palkata joku rakennusalan ammattilainen valvomaan työtä. Hän voisi jopa palkata asiantuntevan porukan tekemään homman ja auttaa tarvittavien lupien haussa. Isossa remontissa on monta osa-aluetta ja kaikkia niitä pitää pystyä valvomaan, että työ tulee tehdyksi kuten on suunniteltu.
Tällainen maksaa ja vaihtoehto on tehdä remontti itse ja palkata ulkopuolista apua vain sellaisiin töihin, joita ei osaa itse tehdä tai ei saa tehdä (mm. sähkötyöt). Jos lakeja ja pykäliä seurataan, myös omatoimiseen remontointiin pitäisi palkata valvoja, riippuu tietysti remontista. Esimerkiksi märkätilojen remontointi vaatii rakennusluvan ja ammattitaitoisen valvojan.
Omatoiminen remontointi saattaa kestää vuosia (kuten allekirjoittaneella), mutta säästyypähän sievoinen summa vaikka käydä kanarialla silloin tällöin!
Kotikolmoset on ainakin tosi huono firma. ylimielistä ja ammattitaidotonta porukkaa. Remontit venyy ja laskuja tulee enemmän kun pitäis.
Teen ammattitaidolla pienimuotoiset sisäremontit mm. maalaukset, kalusteasennukset, liiketilaremontit.
Teen myös viihde-elektroniikka asennuksia mm. taulutelevision asennusta seinään, digiboxien asennusta, videoprojektorin ja valkokankaan asennusta, kaapelointia ja kaapeleiden kotelointia,
Toimin Uudenmaan talousalueella.
Palvelen niin yksityisiä kuin yrityksiäkin,Soita Tommi Kemppinen p. 050 577 2724 ja pyydä tarjous!
Kalusteasennusta
Sisäremontteja
Pieniä asennustöitä (verhotangot, naulakot, yms)
Liiketilaremonti
Viihde-elektroniikan asennusta
Ihan samanlaisia kokemuksia mulla Kotikolmosista. Toimitusjohtaja ylimielinen ja remontoijat ammattitaidottomia. Suunnittelija suunnitteli ihan päin p...ttä ja kaikki muukin meni pieleen.
meillä teki remontin varsinais-suomessa sellainen kuin mark-palvelut, urakoitsija järjesti kaikki miehet mitä tarvittiin putki, sähkö, timpurit ja maalarit. oli joku markkanen nimeltään. oli asiallinen ja selitti meille maallikoille koko ajan missä mennään.
Mite olis jos poikkeis esim.rakentaja.fi keskustelupalstalla siellä varsin Monta mielipidettä antaa perustaja-omistaja. Hauskaa on ollu juttuja lukiessa ettei jakkaralla tahdo pysyä. No,se on sitä ja tää on tätä venkulointia ja kysyjän kysymysten kyseenalaistamista yms. siellä riittäää....