En vastusta kumpaakaan. Ratkaisu vaan vapauttaisi pääkanavat normaaleille ohjelmille.
Kaikki urheilu FST:lle
7
203
Vastaukset
- hoplaa...
Kuka viitsii tuijottaa suomalaisten epäonnistumisia.
- .................
En todellakaan halua urheilua FST5:lle!! Sitä hurrikanavaa ei edes löydy meikäläisen digiboksista ja vastustan tuollaista että saadaan sillä sit kohotettua FST:n katsojalukuja ja niin ollen sitten veruke pumpata lisää rahaa kuihtuvan kielivähemmistön kanavalle!
Jos ei porukkaa kiinnosta urheilu, mikä on muuten ihan normaalia ohjelmaa sekin, niin Yle voisi perustaa urheilulle oman kanavansa joka ei ole kytköksissä FST:n ja sen varoihin!
Sitäpaitsi teille ei-urheilufaneille ON JO MUUTENKIN kanavia riittämiin! Katelkaa niitä! Sitäpaitsi olympialaiset tulee vaan kerran 4 vuodessa joten kyllä ihmisille pitää suoda edes se ilo että noinkin harvoin tulee jotain herkkua.- katseltavaa;)
Suomi voitti lätkässä 5-1 Valkovenäjän. Parempaa katsottavaa kuin TV2:n hiihdot... Ostin juuri kasan DVD- ja Blu Ray -levyjä, joten vaihtoehtoista katsottavaa löytyy, jos nämä sekalaiset urheilukisat alkaa ottaa päähän;)
- TEEMALLA:::!!!!
.
ja lopettaa fst-turhakkeet kokonaan olemasta!
. - ................
TEEMALLA:::!!!! kirjoitti:
.
ja lopettaa fst-turhakkeet kokonaan olemasta!
.Urheilun tosiaan vois näyttää Teemalla ainakin siltä osin mitä TV2 ei pysty näyttämään. FST:n voisi tosiaan lopettaa kokonaan, siis myös ruotsinkieliset toimitukset. Emme elä missään menneessä historiassa jossa ruotsinkieltä vaalittiin sen takia että oltiiin ruotsin vallan alla. Itseasiassa koko kaksikielisyys on vain pelkkä pientä vähemmistön persettä nuoleva järjestelmä jonka saisi lakkauttaa, lakkautetaanhan paljon muutakin ja PALJON TARPEELLISEMPAAKIN, myös nousukaudella. Nyt lama-aikana olisikin oiva aika lopettaa tuollainen tarpeettomasti yhteiskunnan varoja nielevä keinotekoinen järjestelmä. eikä täällä muutkaan kielivähemmistöt saa moista paapomista.
- jag undrar
................ kirjoitti:
Urheilun tosiaan vois näyttää Teemalla ainakin siltä osin mitä TV2 ei pysty näyttämään. FST:n voisi tosiaan lopettaa kokonaan, siis myös ruotsinkieliset toimitukset. Emme elä missään menneessä historiassa jossa ruotsinkieltä vaalittiin sen takia että oltiiin ruotsin vallan alla. Itseasiassa koko kaksikielisyys on vain pelkkä pientä vähemmistön persettä nuoleva järjestelmä jonka saisi lakkauttaa, lakkautetaanhan paljon muutakin ja PALJON TARPEELLISEMPAAKIN, myös nousukaudella. Nyt lama-aikana olisikin oiva aika lopettaa tuollainen tarpeettomasti yhteiskunnan varoja nielevä keinotekoinen järjestelmä. eikä täällä muutkaan kielivähemmistöt saa moista paapomista.
Ruotsinkileiselle itsekkäälle ja omahyväiselle väestönosalle svenska on pyhä. Jos ruotsinkielisten pitäisi valita, lakkautetaanko suomenkielisten lasten syöpahoidot vai FST5, niin kumpihan lakkautettaisiin..??
- ...............
jag undrar kirjoitti:
Ruotsinkileiselle itsekkäälle ja omahyväiselle väestönosalle svenska on pyhä. Jos ruotsinkielisten pitäisi valita, lakkautetaanko suomenkielisten lasten syöpahoidot vai FST5, niin kumpihan lakkautettaisiin..??
mun pitäis veikata niin mä luulen että ruotsinkieliset lakkauttais ennemmin suomenkielisten syöpähoidot kuin luopuis itsekkäistä periaatteistaan ja FST5:stä...
On se jumalauta kun pitää muutaman katsojan takia pitää tuollaisia kanavia. itseasiassa koko kaksikielisyys pitäis lakkauttaa, koituu mielettömästi kustannuksia muutaman tuhannen ihmisen kielivähemmistön takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761219
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47644Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305562Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t232557- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7510