Matkan tilauksen ajankohta.

NY

Olemme lähdössä elokuun alussa New yorkiin ensimmäistä kertaa. Milloin olisi hyvä aika tilata matka hotelli? Tai milloin niitä hyviä tarjouksia alkaa tulemaan?

2

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RealPoke

      Tuota varmaan parhaat hinnat saat vasta Kesä-Heinäkuun vaihteessa, mutta itse pitäisin silmät ja korvat auki
      koko-ajan, sillä voi hyvinkin olla, että saatat löytää jo nyt jonkun hyvän.
      Aika paljon riippuu siitäkin, mikä on budjettinne tuon majoituksen suhteen...?

      Uusi valmistuva hotelli, joka ainakin tällä hetkellä myy huoneita "kampanja" hinnalla (suht edullinen) ollakseen 4 tähden uusi hotelli on Fashion 26 A Wyndham. Mekin varattiin sieltä, mutta joudumme ilmeisesti vaihtamaan, sillä näillä tiedoilla mitä meillä nyt on, niin hotelli ei valmistu vielä meidän reissuksi.
      Arvioitu valmistuminen 15.4.2010, mutta tosiaan riippuu edelleen siitä budjetista...

    • matkailija-x

      Lentohinnat ovat elokuulle yleensä aika kalliita ja kallistuvat mitä vähemmän lippuja on jäljellä. Tosin lentoyhtiöillä saattaa välillä olla tarjouskampanjoita. Vaikea siis sanoa, mutta viimeistään muutaamaa kuukautta ennen varaisin liput.

      Hotellien parhaat tarjoukset tulevat muutamaa kuukautta aiemmin. Yksi keino on varata varmuuden vuoksi ajoissa joku sopivan hintainen/tuntuinen hotelli, jos sen voi perua kuluitta ja kytätä parempia tarjouksia lähempänä matkaa.

      Yksi hyvä sivusto, johon voi kirjautua ja saada sähköpostissa tarjouksia, on www.quickbook.com. Usein hyviä kampanjoita, varaukset useinmiten peruttavissa kuluitta ja maksu on vasta hotellissa (katso varausehdot ko. hotellin kohdalta enne varauksen tekoa). Mita hyviä ovat mm. travelzoo.com (viime hetken kampanjoita), travel-ticker.com (tarjouskoodeja, joilla saa alennuksen hotellin sivuilta varattaessa), kayak.com (vertailusivusto monen eri nettimatkatoimiston hintoihin).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5578
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3111
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2694
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2062
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2055
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1869
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      99
      1839
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1772
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1248
    Aihe