VVO:n muuttoetu, saako tapetteja?

minnis_

VVO:n sivuilta ilmenee, että maalit ja tarvittavat työvälineet saa muuton yhteydessä, mites tapetit? Ja saako itse valita mitkä maalit(/tapetit) ottaa, vai onko vain jotkut tietyt vaihtoehdot?

3

1042

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+9

      Ite asun vvo:n asunnossa ja meillä talohuollossa on kansiot joista voi valita joko väriyhdistelmät maaleille tai sitten tapetit. Pääsääntöisesti tapetoituja seiniä ei saa vuokralainen maalata ja maalattuja ei saa tapetoida. Mulla on koulutus pintakäsittelystä, joten tekivät poikkeuksen ja sain poistaa tapetit (3kerrosta), maalata ja tasottaa. Maaleissa varsinkin on ihan hyvät vaihtoehdot. Tapetit on muistaakseni aika kamalia, ellei ole sitten parissa vuodessa muuttunut vaihtoehdot hurjasti. Sekä mulla että kaverin kämppään on maaleilla tehty kuvioita ja erivärisiä alueita huoneistoon, saat nimittäin laittaa vaikka joka tilan eriväriseks jos haluat. Tietenkin kunhan värit on aina siitä samasta "perheestä" mitä sinne on valmiiks valittu.

    • Marru II

      Tapeteista en tiedä mutta VVO:LLA on oma värikartta-Hesa, Vantaalla ainakin, Tikkurilan värejä kohtuullisesti
      ei siis aivan vapaata valintaa mutta ns kotipaketti on todella hyvä sisältää kaiken mitä perusmaaluksessa tarvitaan-ei lattiansuojuksia, eikä telinettä.Toimi loistavasti toimitettiin parissa päivässä asuntoon.
      Muutenkin kaikki ihan ok ja ystävällinen palvelu.
      Kannattaa kysyä www.vvo.fi

    • n_

      Asun kanssa vvo:lla ja muutettuani tähän asuntoon, sain sen muuttoedun johon kuului kaikki tarvittavat välineet tapetointiin sekä maalaamiseen, tapettipöydän sain huoltoyhtiöltä. Tapetti valikoima on ihan jees, ei nyt mitää uusinta designia,mutta toimii.. on kauheimpiakin nähty :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5708
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2552
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      239
      1542
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1323
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1077
    6. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      837
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      64
      833
    8. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      811
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      71
      762
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      731
    Aihe