Elikkäs poltin tälläiselle levylle musiikkia, mutta kun laitan sen auton soittimeen, siihen tulee että "disc error" Mistäköhän tämä saattaisi johtua? Windows media pläyerillä poltin..
DVD+RW
asdss
19200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
se että tuo on DVD ja autossas on CD soitin.
Mutta auton soittimessa lukee myös, dvd r?
Olisko kannattanut kertoa vähän lisää tietoja, vaikkapa soittimen merkki ja malli?
winukka teki vinukat ja poltti wmv muotoon ja soitin ei osaa mokomaa, koitas polttaa ämpeekolomoseksi, jospa onnistuisi.
ei tue kaikkia DVD muotoja ja niille tallennettua dataa.
Polta tavarat vaikkapa DVD R levylle mp3 muodossa, niin silloin pitäis soittimen sittaa biisit mukisematta.
Jos ei. Niin kerro sitten lisää. Soitimen merkki ja malli. DVD aihion merkki ja malli.
Moni soitin on ronkeli soittamaan RW levyjä, on kyse sitten CD tai DVD levyistä. Data tallentuu levyille niin että siellä on "heijastavia" ja "ei heijastavia" kohtia jotka laser lukee, suurin ero heijastavuudessa on prässätyissä levyissä ja kertapoltettavissa jo huomattavasti pienempi. RW eli uudelleen poltettavissa heijastavuuden ero on vielä pienempi ja monelle soittimelle liian pieni jotta soitin pystyisi luotettavasti lukemaan levyä -> disk error tai vastaavaa (ja noissakin on melkoisia eroja eri merkkien välillä, samoin polttonopeus vaikuttaa usein jonkinverran eli hidas poltto -> suurempi ero heijastavuudessa -> toimii paremmin).
Myös tallennusmuoto vaikuttaa, osaako soitin soittaa vain audiomuotoisia levyjä vai myös datamuotoisia ja jos osaa datamuotoiset niin MP3 vai WMA muodossa tai sitten molempia.
Ei minunkaan Mercedeksen Pioneerissa toimi noi RW-levyt, muut poltetut kyllä.
Ferrarissa.
Hommatkaa samanlainen Bugatti Veyron kuin mulla, toimii kaikki levyt.
Juttu on muuten niin, että jotkut koneet on ronkeleita jonkunmerkkisten levyjen suhteen. Mulla esim toimi yhdessä vehkeessä hyvin merkki Imation ja toisessa ei mitenkään. Se on kiinni jostain niin pikkujutusta että tieto ei valu asiakkaalle asti.
onks sulla kitkat vai nastoillako ajelet?
Soiko myös jarrulevyt?
Sivumennen mainiten, mun Zondassa tuppaa toi lasinpyyhkijä jäätymään talvella, mikähän auttais?
Ostin samalla myös jumbojetin hönkimään suihkumoottoreillaan edeltäkäsin tien sulaksi. Ihan kesäkelin pito eikä pyyhkimet jäädy.
Jarrulevyt soittaa Vivaldia, lisävarusteena kyseinen ominaisuus maksoi 50000€.
toinenkin äänirasia:
Shure
M97xE Phono Cartridge
Extra smooth sound and extremely accurate over the entire frequency range. Elliptical stylus, Shure Type 2 cantilever, dynamic stabilizer brush.
$140.00
Mulla on tässä turhan jäykkä jousitus, neula tahtoo hyppiä uralta toiselle.
Lasersäde skannaa jarrulevyn pintaa, joka levyssä on Vivaldin eri vuodenajat, edessä on kevät ja kesä, takana syksy ja talvi. Kojelaudassa on yksisarvisen sarvesta kaiverrettu vipu, josta valitaan mitä vuodenaikaa soittaa.
keväämmällä alkaa ilmestymään sivuääniä (7.1?), kun suolasumu ruostuttaa levyt. Pitää koettaa pitää niitä kaiken aikaa hiukan laahaamassa, pysyy äänet lasimaisen kirkkaina.
Zondassa ei ole tollasia hienouksia, se on vaan nopea. Tavaratilakin on aika pieni.
Sulje levy polton jälkeen niin toimii lähes varmuudella.
Saattaa toimia paremmin, on tullut useita soittimia vastaan joissa pelittää vain - merkkinen levy.
se musa wav:iksi ja polta audio cd ja sulje se.
soi missä laitteessa vaan.
-soi missä laitteessa vaan. - = ikivanhoissakin cd soittimissa.