Aloitin hiivatulehdukseen gyno-daktarin emätinvoide lääkkeen. Laitoin sitä eilen ensimmäisen kerran ja siis voi helvetti sitä kutinaa ja polttelua!!!! Hiivan oireet pamahti samantien kaksinkertaisiksi ku sitä laitoin. Paikatkin oli iha turvoksissa ku ärtyi niin lujaa.
Onkohan tämä ihan normaalia? Pitäisikö vaihtaa lääkettä? Itse ensin ajattelin jos polttelu johtuu siitä kun lääke alkaa vaikuttumaan... ja pakkausselosteessakin luki että saattaa hoidon alussa aiheuttaa kutinaa ja poltetta.
Olisiko kellään kokemuksia kyseisen lääkkeen käytöstä?
Gyno-daktarin
Läkä
1
287
Vastaukset
- ......
Tuotetta, olet todennäköisesti allerginen.
Toinen on canesten voide tai sitten menet ihan lääkärille se määrää suun kautta otettavan tabletin ja se on sillä selvä se hiiva.
Minulla lääkäri määrää aina sen tabeletin jo etukäteen jos saan antibioottikuurin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663422Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463242Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1423068- 502663
- 311983
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271870- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871545Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391441- 391350