Tarvitaanko niitä johonkin? Eikös ne ole sellaisia, jotka pitää ensin avata, eli jos ne on tärkeitä niin ne on avattu. Koneessa on niitä vaikka kuinka paljon enkä tiedä mitä ne on.
voiko zip-tiedostot poistaa?
malla
9704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei tiedostoja voi poistaa pelkän tiedostopäätteen perusteella. Zipatut tiedostotkin saattavat olla erittäin tarpeellisia tiedostoja.
Temp kansiosta tietysti voi myös zipatut tiedostot poistaa.
se on semmonen tiedostojen pakkaus ohjelma. älä poista ellet tiiä mikä se on ku sellaset ei tuu itestään koneelle.
meinasin jo aikoa eli ajattelin että ne on jo purettu ja pelkkää levyntäytettä. Onneks kysyin
Kenen kone sulla on? Jos koneella on useita käyttäjiä ja levy alkaa täyttyä, voithan tallentaa ZIPit vaikka CD:lle ja kertoa että sieltä löytyy. Voit kurkistaa WinZip-ohjelmalla pakattujen tiedostojen sisään ja näet mitä ne sisältävät. Pakkausten nimistä sitä on joskus vaikea päätellä.
Niin, yleensähän nuo ovat vain pelkkää levyn täyttettä ja mikään aktiivinen ohjelma ei niitä käytä. Eli niitä poistamalla et konettasi tai mitään ohjelmaa varsinaisesti sekaisin saa.
Mutta voivat kyllä tietysti sisältää jotain sellaista minkä haluat säilyttää, kukaanhan meistä ei tiedä mitä kaikkea koneellasi niiden zip:ien sisältä löytyy. Joten ei niitäkään tästä syystä sokeasti kannata poistaa.
Omaa konettani siivoilen:)) vanha eikä muita käyttäjiä, alkaa täyttyä
taidanpa ruveta repimään niitä auki
ollut aikasemmin jonkun toisen käytössä. tai ainakin kiintolevy. paras siivous on format c:
ellei itse läskipää