Muistakaa Linux ei ole käyttöjärjestelmä, näitten propellipää foliohattujen mielestä.
Kuitenkin Linux mielletään käyttöjärjestelmäksi
http://linux.fi/wiki/Linux-järjestelmän_rakenne
Unohtakaa Linux ja keskittykää valovoimaiseen Windowsiin, tähän avaruusajan teknologiaan
http://windows.microsoft.com/fi-FI/windows/home
Kuitenkin Linux mielletään käyttöjärjestelmäksi
http://linux.fi/wiki/Linux-järjestelmän_rakenne
Unohtakaa Linux ja keskittykää valovoimaiseen Windowsiin, tähän avaruusajan teknologiaan
http://windows.microsoft.com/fi-FI/windows/home
Vastaukset 5
Vanhimmat
Propellipäät sanoo Linuxia käyttöjärjestelmäksi.
Etkö osaa erottaa mikä on linux ja mikä on Linux???
Saatanan tollo, toinen on yleisnimi linux-käyttiksille, toinen on KERNEL! Ja se KERNEL ei ole käyttis vaan käyttiksen ydin!
Sinua mä kehoittaisin etsimään jonkun harrastuksen sen sijaan että mainostat täällä joka ikinen päivä tota vitun wintussuasi! Tää ei ole markkinointipalsta!
tuo foliohattu on siitä hyvä että siitä käy ilmi jotta jotain ulkopuolista "näkymätöntä" uhkaa vasten pitää suojautua ja selkeyttää myös sen että propellipäällä on propelli päänsisällä.
hei iskä mikä käyttöjärjestelmä meillä on, masal on vintoos 7.
no meillä on linux ytimeen perustuva ubuntujakelu joka käyttää gnomen graafista ympäristöä
Linuxin järjestelmäkaaviota esittävä kuva jossa osuvasti käyttäjä on esitetty kädet hämmenyksestä luovuttamisen merkiksi levitettynä.
http://linux.fi/images/f/f7/Linux-system-structure.png
Näinhän se on, linuxin kirjastossa on kirjat levällään ja aakkosjärjestys sekaisin, ydin on paisunut hallitsemattomaksi massaksi. "GNU/Linux-järjestelmä on varsin monimutkainen kokonaisuus." eikä siitä ota kohta edes insinööri selvää.
joko sitä saa windowsin päivitettyä uudempaan (Vista -> 7) versioon ilmaiseksi netin kautta..?
Ai niin, ei saa edelleenkään, vaan joudut ostamaan joka version joka koneeseen aina... Joko se ribbon on siinä pasianssissa..? Ai niin, ei oo..
Voi voi, on se windows mennyt aikamoista alamäkeä kun joutuu nyhtämään rahaa joka käänteessä...