Ei kannata

huolestua, vaikkei mitaleita tulekaan ihan joka viikko, eihän niin kovilla urheilumailla, kuin Australia ja Iso-Britannia, ole vasta kuin 1 kultamitali eikä Brasilialla ja Jamaikalla mitään mitskua. Mahtaa noissa maissa olla maansuru, jos tietäisivät, että tällaiset kisat on menossa.
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hiihdostako???

Äänestä

Olet oikeassa.... suuressa maailmassa nämä talviolymppialaiset ei ole "isoasia" noista maista jotka mainitsit ei varmaankaa tiedetä että jotkut maat kuten Suomi rohmuaa mitalleita" Lylyllä lykkimisessä" Vancouverissa. ja mitallijuhlien takia päänsärky lääkkeiden kulutus on kasvanut suloisessa Suomen maassamme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arska H kirjoitti:

huolestua, vaikkei mitaleita tulekaan ihan joka viikko, eihän niin kovilla urheilumailla, kuin Australia ja Iso-Britannia, ole vasta kuin 1 kultamitali eikä Brasilialla ja Jamaikalla mitään mitskua. Mahtaa noissa maissa olla maansuru, jos tietäisivät, että tällaiset kisat on menossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu