Kumpi ottaa tänään yhdistelmähiihdossa mitalin?
Itse veikkaan Heikkistä.
Itse veikkaan Heikkistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuule yksi asia on varma Suomen miehet ei tuo minkäänlaista mitallia maastohiihdossa Vancouverista .. mistä ne siis me Suomalaiset olisimme löytäneet yhtäkkiä kansainvälisentason huippuhiihtäjän Suomellahan niitä ei ole tällä hetkellä...ja nimeenomaan mieshiihtäjistä on kyse.
että mitalin toisi. Realistina veikkaan toisen keskeyttävän ja toinen 15-25 sijan paikkeilla,. Yllättäkää minut, kiitos :)
ei tuo suomen miehet eikä tuo naisetkaa. koska piurjo ei enää jaksa hiihtää
Ei jäänyt kovin monen minuutin päähän mitalli. Hurripaskat saatana pilas perkele koko kisan. Ois joku ees työntäny suksisauvan syvälle hellnerin perseeseen,ni se ois ottanu södergreniä käjestä ja menneet panohommii pusikkoo,ku ois alkanu nii panettaa. Idiootti hidastelijoita kumpiki.
Hamekangasta pitää ostaa keskeyttäneille mieshiihtäjille.
No eivätpä joutuneet doping testiin...
Olikos kisassa kolme keskeyttänyttä? Jauhojärvi, jakso 3km, Heikkinen 5 ja Nousiainen kokonaiset 15 km.
JEE!
Nyt on tosi kisat kyseessä.
Vauhti on Puolet kovempaa kuin maailmancupeissa! Se osasyynä miksi Suomalaiset eivät pysy kyydissä. Jauhojärvikin jäi jo ekalla 100m 50m kärjestä 1km kohdalla oli jo 300m perässä. Että silleen uhotaan :)