ERÄS KEINO VÄHENTÄÄ LUMEN AIHEUTTAMIA HANKALUUKSIA ON TIHEÄSTI ASUTULLA KERROSTALOALUEELLA RAKENTAA JALKAKÄYTÄVÄN KOHDALLE LIPPA (KATOS).
TÄMÄ SUOJAA JALANKULKIJOITA VESI- JA LUMISATEELTA.
VÄHENTÄÄ RISKIÄ JÄÄDÄ KATOLTA PUTOVAN LUMEN JA JÄÄN ALLE.
KATOKSEN PÄÄLLE SATANUT LUMI JÄÄ SINNE KUNNES SULAA POIS.
SÄÄSTÄÄ RAHAA JA VÄHENTÄÄ ONGELMIA.
LUMIONGELMA
PMCW
9
688
Vastaukset
- yxäxä
myös.
- roskapostirobottikin
suojaa myös putoilevilta kalja- ja viinapulloilta sekä kilpikonnilta.
- 9+7
Jess.
Lipan alla asuu onnellinan kansa. - 14
tietyissä paikoissa lumen sulattaminen saattaisi olla järkevin keino päästä lumesta lopullisesti eroon. vaivatonta.
- 25
lumet sulatetaan. tänäkin päivänä. halpa öljy ja maakaasu syynä.
- ylermirunko
joo. ja saadaan puulle muutakin käyttöä kuin selluksi.
- 1610
voihan siihen kytkeä sähkökaapelin, jos se on metallia, ja sulattaa sillä.
- 12+12
mikä ongelma?
- kkkkaaagggg
Laittaa sen kaupungin kortsuun nii niin ei sada.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1362754Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2682340Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151102
- 971064
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13952Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57851Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.282810Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781