Winclubin ja Wincapitan

jäsenrekisteriä väitetään arvokkaaksi. Väitän, että sillä ei ole centinkään kauppa-arvoa, koska tulee julkiseksi asiakirjaksi juuri samalla hetkellä, kun pääjutun syyte on luettu. Sitå paitsi se julkaistaan varmaan kaikkien lehtien nettisivuilla, joten hullu on se, joka maksaisi tuollaisesta.
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ollutkin kopioitavana pari viikkoa.

Äänestä
  • murolaiset ilmoittivat vaan palstalla, että ko. sivuston tietokanta oli kokonaan suojaamatta. Phpmyadmin oli oletushakemistossa eikä root-käyttäjällä tainnut olla lainkaan salasanaa. Amatöörimäistä toimintaa siis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäsenrekisteri kirjoitti:

jäsenrekisteriä väitetään arvokkaaksi. Väitän, että sillä ei ole centinkään kauppa-arvoa, koska tulee julkiseksi asiakirjaksi juuri samalla hetkellä, kun pääjutun syyte on luettu. Sitå paitsi se julkaistaan varmaan kaikkien lehtien nettisivuilla, joten hullu on se, joka maksaisi tuollaisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu