Tietokoneeni näyttö on alkanut nyt parin päivän ajan menemään mustaksi jos sillä ei tee mitään pariinkymmeneen minuuttiin. Kun heiluttaa hiirtä niin pääsee takas työpöydällä/meseen tai mikä ikkuna siinä sitten onkaan aina auki ollut ennen tummennusta.
Ja ei, ei ole näytönsäästäjä, se menee päällä jos en käytä konetta kahteen tuntiin. Mitään virransäätöjäkään en ole päälle laittanut..
Voisko johtua siitä että näyttis on menossa paskaksi? Kuitenkin melko vanha on..
Ja ei, ei ole näytönsäästäjä, se menee päällä jos en käytä konetta kahteen tuntiin. Mitään virransäätöjäkään en ole päälle laittanut..
Voisko johtua siitä että näyttis on menossa paskaksi? Kuitenkin melko vanha on..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin kyseessä on se, että Ruutu pelaa parhaillaan jääkiekkoa olympialaisissa ja vaikuttaa asiaan. Tai kaksihan niitä ruutuja siellä on.No se siitä, mutta ei kai tuo paljon haittaa, jos näyttö tarvittaessa kuitenkin toimii normaalisti.
Hyvä se on. Sun pitää katsella nopeammin.
Kyllä siinä vaan taitaa olla virransäästö päällä, ehkä se on oletuksena päällä. Et ehkä vain ole huomannut tuota aikaisemmin.
uudessa koneessa on oletusasetuksena virransäästö, sammuta näyttö jne.
tarkista ne ensin.
toinen asia, onko sulla windows 7 ? nimittäin se teki joskus alussa ainakin blackscreeniä ja sitä ei tiedetä varmaan vieläkään, mistä se johtui. itsellenikin tuli joskus päivtysten jälkeen esim. meni kyllä itsestään ohi. nämä on aina välillä vähän henkimaailman juttuja :)
Koneessa on windows xp ;), ja on noin 4-5vuotta vanha kone.
virtalähde hajoamassa tai näyttis?