kirjanpitäjästä ylöspäin

kirjakirjakirja

Mitä paikkoja kannattaisi hakea kirjanpitäjänä kun on kyllästynyt tähän hommaan ja haluaisin lisää palkkaakin? Alkaa tulla korvista ulos tämä työ, ainaista asiakkaiden kuittien selailua jne.

4

656

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ääohäoyh

      Joko kouluttaudut lisää tai sitten perusta oma toimisto niin kummasti löytyy motivaatiota ja intoa vanhastakin hommasta.

    • 1900

      mä kyllästyin tilitoimistossa työskentelyyn, pieni palkka ja tosiaankin ainaista
      kuittien selailua vaikka oli olevinaan ulospäin sähköinen tilitoimisto, mutta kaukana
      siitä.

      Siirryin teollisuusfirmaan töihin, palkka nousi puolen vuoden jälkeen 800 eurolla
      verrattuna tilitoimistossa ollessa. Ja mikä parasta, en montaa kuittia enää näe
      paperilla vaan ovat koneella luettavissa ja kirjaantuvatkin sieltä sujuvasti.

      Vaihto kannatti!

    • kuule....

      esimerkiksi pkt-sektorille taloushallinnon töihin. Jos pystyt laskemaan palkkoja ja hoitamaan reskontrat ja olet tilinpäätöstaitoinen niin kyllä sulle hommia löytyy.

      Itsekin aloitin tilitoimistosta, sieltä menin pääkirjanpitäjäksi yhteen paikkaan, sitten talouspäälliköksi ja nykyinen tehtävänimike on controller. Teollisuuden parista ne parhaat paikat löytyy.

    • ehdotus

      Assistant controller?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1053
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      990
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      833
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      801
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      60
      583
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe