Pellehypyt on välittömösti saatava olympialajiksi.
Kun muistelemme Simo Salmisen maailman parhaita pellehyppyjä, niissä oli sitä jotakin, vilpitöntä ja iloista nautintoa niin tekijällä kuin katsojillakin.
Nykyiselläänhän suomslainen urheilu on vakavasti sairaiden selittelyä ja sehän ei ole urheilun tarkoitus.
Ilo ja riemu on saatava urheilun päätavoitteeksi, sitten tulee niitäkin mitalleja.
aaaaaaaaaaaaaaapellehypyistä uusi olympialaji
vaikka sydän märkäni
1
613
Vastaukset 1
- 0ree
eivät tajua, että myös suomalaisella ueheilijalla on myös henkinen puoli. Kun on epäonnistumisen mahdollisuus, alkaa se mieletön puristus. Sisulla hakataan päätä seinään! Pelkäänpä, että kun jääkiekossa tulee kovempi vastus, alkaa se puristus, ja kiekon epätoivoinen hakkaaminen. Yritetään korvata voimalla taito. Ja laukauksista 80% ohi maalin. No, tuohan nähdään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27426- 33415
- 66409
- 32405