Suositelkaa hyvää webhotellipalvelua. Kiinnostaa myös mitä tarkoittaa kuukausiliikennöntiraja. Mihin esim 10Gt riittää.
webhotelli
hotellia
2251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuo 10Gt riittää useimmille normaalikäyttöön jos tekee "normaali" sivut joilla ei ole huomattavaa määrää videoita tai vastaavaa katsottavana. Ylläpidin jokusen vuoden yhden yhdistyksen sivustoa, sivuilla oli mm. kuvagalleria ja kävijöitäkin aika reilusti eikä kuukausiliikenne tuona aikana muistaakseni ylittänyt 1Gt kertaakaan, tyypillisin liikennemäärä oli 200-300Mt ja suurempien tapahtumien aikoina nousi sitten yli puolen gigan (eli ennen tapahtumaa kävijät katsoivat ennakkotietoja yms. ja tapatuman jälkeen kuvagalleriaa yms.).
Webhotellista lähinnä sellainen kriteri että jos tuntuu "uskomattoman edulliselta" niin hommassa on luultavasti jotain mätää. Jos tarjotaan ensimmäistä vuotta 1€ niin toinen vuosi on lähes varmasti älyttömän kallis ja irtisanominen erittäin hankalaa.
http://www.sigmatic.fi/ ja http://www.hostingpalvelu.fi/ ainakin tuntuvat toimivan hyvin, muitakin hyviä varmasti löytyy.
Itse voin lämpimästi suositella Suncomet nimistä palvelua, webhotelleilla on hyvät ominaisuudet sekä kilpailukykyiset hinnat ja esim kuukausikiintiö rajaa ei ole (tarkoittaa että sivustoasi voi ladta "äärettömän" monta kertaa kuukaudessa => kuukausikiintiö=liikenteen määrä kuukaudessa).
http://suncomet.com/webhotellit.phtml