Elikkäs tälläinen on vika, jos on ollut pakkasta yöllä ja aamulla yritän käynnistää auton niin tosi vaivoin lähtee käyntiin ja silloin jos käyntiin menee, sammuu miltei heti. Vaikka olisi ollut roikain päässä, täytyy pitää kaasua melkeen pohjassa että auto käy. Missä saattaisi olla vika?
Ja toinen ongelma on, bensamittari joka ei tahdo näyttää oikein, vaikka mittari näyttäisi nollaa sillä saattaa silti useamman kymmenen kilometriä ajella.
Ford Escort Special 1.6 vm.1996
6
3302
Vastaukset
- Escort1997 ghia
Itsellä tuo bensamittari oli ostohetkellä punaisen alapuolella ja ihan hyvin pystyi vielä ajelemaan eihän nuissa ole tankin koko muistaakseni kuin 45 litraa. Kun käy kolmella kympillä tankkaan niin melkeen tulee täyteen, jos on siinä punaisella mittari. Se punainen on 8 litraa jälellä, mutta suosittelen näin talvella pitämään tankin täynnä.Koska tuota edellä mainittua ogelmaa tuli itsellekin kun tankki oli vajaa niin kondensiovettä tuli bensan sekaan , eikä meinannut lähteä etes käymään mutta kun lähti kävi vaivoin ja sammui kun nosti jalan kaasulta.
- neo
Tarkista laturin johdon (punainen)
- eskon rontti
Akun kengät kannatta myös tarkistaa, että ovat puhtaat ja tarpeeksi kireällä.
- dveve
minun neuvo on että jos vikaa ei itse saa korjattua niin käänny merkkiliikkeen puoleen
- esscort
tyhjäkäyntiventtiili ei toimi
- Anonyymi
Oireet on siinä kyllä toisenlaiset. On muuten vittumaiseen paikkaan senkin laittaneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301876
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2661008- 1341005
Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81816