Moikka!
Onko kukaan mennyt Vietnamin puolelta Laosiin? Ollaan nyt kavereiden kaa Vietnamissa ja tarkoitus olis ottaa bussi Hanoista Vientianeen. Saako viisumin helposti rajalta? Mietein vain etta jos siina tosiaan voi menna muutama tunti oottako bussi meita jos muilla on jo viisumi tai ovat paikallisia:D Vai onko helpompi hommata Laosin suurlahetystosta Hanoista? Olisin kiitollinen jos joku vastaisi pikaisesti joka on mennyt samaa reittia:) Vietnamista joudutaan poistua nimittain 2.3 mennessa.
Vietnamista Laosiin!
MustardMachine
1
2294
Vastaukset
- nou-hätä
Saa viisumin rajalta. Ihan hyvin voitte mennä ja bussissa on ihan varmaan muita länkkäreitä. Kysy matkatoimistosta kun ostatte liput. Onhan niillä pitkä kokemus. Olen mennyt toiseen suuntaan. Ja viisumin saa ehdottomasti lännestä päin Laosiin tultaessa ja asia on sata varmasti sama idästä länteen. On aivan varmaa, ettei ole mitään ongelmaa mennä Vietnamista Laosiin. Tosin viisumi maksaa Laosissa. Varautukaa siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p736934Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576018Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543354Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293069Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901602Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171318Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181066- 601043
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1960Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1937