Ja kuinka paljon elokuvateollisuus käyttää Windows koneita apunaan,,,, äärettömästi.
Kohta jaetaan 7. maaliskuuta,
Maailman parhaille, silloin valvotaan ja hurrataan, nautitaan sikarit ja viskit, hahhaa
http://www.oscars.org/
Tällä palstalla täytyisi jakaa "Pentit", minä ainakin saisisin 7 Pentti pystiä, olenhan nero ja palstan
kruunattu kuningas.
Kohta jaetaan 7. maaliskuuta,
Maailman parhaille, silloin valvotaan ja hurrataan, nautitaan sikarit ja viskit, hahhaa
http://www.oscars.org/
Tällä palstalla täytyisi jakaa "Pentit", minä ainakin saisisin 7 Pentti pystiä, olenhan nero ja palstan
kruunattu kuningas.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olet kyllä palstan kruunamaton "kusipäiden kuningas" joten 8 Penttiä sinulle heti.
Minä voin täällä hurrata ja poltella sikarin kun Pentti valjastetaan kusipäiden kuninkaaksi omasta tahdostaan palstalaisten 100% hyväksynnällä ;D ;D
>Ja kuinka paljon elokuvateollisuus käyttää Windows koneita apunaan,,,, äärettömästi.<
Ei, vaan erittäin VÄHÄISESTI. Nimittäin mm. elokuvien teossa käytetään unix/linux-koneita! Ottaisit selvää etkä turisis paskaa. Se että jollain näyttelijällä on siviilikäytössä ehkä windows-masiina, ei tarkoita että elokuvateollisuus sitä käyttäis. ja sitäpaits, mä vähän luulen että moni ei halua imagonsa pilaantuvan joten ne käyttää siviilissä ehkä Macia.
>Kohta jaetaan 7. maaliskuuta,
Maailman parhaille, silloin valvotaan ja hurrataan, nautitaan sikarit ja viskit, hahhaa<
Valvo sinä vaan, niiden olemattomien viskiesi (eli tiskiveden) ja sikarien (elikkä itse käärittyjen sätkien) kanssa.
Ei vois noi oskarit vähempää kiinnostaa.
>Tällä palstalla täytyisi jakaa "Pentit", minä ainakin saisisin 7 Pentti pystiä, olenhan nero ja palstan
kruunattu kuningas.<
Et ole nero, vaan kaukana sellaisesta. Kuninkuutta olet lähellä, nimittäin kusipäiden kuninkuutta. :D
Eli Pentti juo "Jim Fairy" tiskiä ;D ;D
http://www.youtube.com/watch?v=P2_vB7zx_SQ
Etsikääpä Linux-säätätjät Linux-kone tosta videosta. Ei taida löytyä.
Hieno video, eikä linux koneista tietoakaan, ilmankos Avatar menestyy maailmalla.
etsi tuosta videosta tietokone. Hyvinpä erotat mikä käyttis on ohjelman alla. Vai onko jokaikinen graaffinen työpöytä wintoys? Googlaappa "avatar movie windows" ja "avatar movie linux".
Linux-friikkinä Pentti tietäää ettei Windowsilla ole mitään jakoa elokuvateollisuudessa. ;)
niin, kyllähän elokuvatuotannossa paljon blue screenejä käytetään kieltämättä.
http://uptime.netcraft.com/up/graph?site=http://www.oscars.org/
No yllättäen Avatarin taustalta löytyy ... jotain ihan muuta kuin Windows, eli Linux;
http://community.zdnet.co.uk/blog/0,1000000567,10014850o-2000673651b,00.htm